Cembrit rozwija ofertę płyt elewacyjnych linii URBANNATURE

Dodano: piątek, 20 lipca 2012 09:31

Producent wysokiej jakości materiałów budowlanych z włókno-cementu wprowadza nową serię produktów elewacyjnych barwionych w masie. Powierzchnie płyt Cembrit Zenit malowane są w pełni kryjącą farbą akrylową. Oferowane płyty są piątym produktem z palety URBANNATURE.

Nowoczesna i stylowa seria kolorystyczna URBANNATURE została stworzona przez skandynawskich architektów i projektantów ze studia Pentagon Design. Nowa linia płyt elewacyjnych jest odpowiedzią na popularny w całej Europie trend wykorzystywania kolorowych elewacji w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym.

Płyty elewacyjne z serii Zenit produkowane są w kolorach, których nazwy pochodzą od nazw planet i innych ciał niebieskich. Produktem flagowym jest Erebus - najciemniejsza płyta w ofercie Cembrit. Jej nazwa pochodzi od nowo odkrytej planety, znanej również jako TrES-2b, a sama nazwa wywodzi się od imienia greckiego boga ciemności.

Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie zarówno ze strony architektów, jak i projektantów  produktami elewacyjnymi, które byłyby w stanie sprostać indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom klientów, dlatego stworzyliśmy nową serię płyt elewacyjnych URBANNATURE. Cembrit Zenit oferuje szeroką paletę kolorystyczną, minimum konserwacji i maksymalną elastyczność. Niezwykłość tej linii, będącej kolejnym, piątym już produktem z serii URBANNATURE, polega na połączeniu barwionej w masie płyty i w pełni kryjącej farby wierzchniej, mówi Maciej Duszczak, marketing manager z firmy Cembrit.

Cembrit - płyty elewacyjne ZenitCembrit rozwija ofertę płyt elewacyjnych linii URBANNATURE koncentrując się nie tylko na kwestiach estetycznych. Bardzo ważna jest także funkcjonalność i trwałość płyt. Włókno-cement we współczesnym budownictwie zapewnia doskonałą wydajność i trwałość przy minimalnej konserwacji. Płyty Zenit są w efekcie bardzo wytrzymałe i odpornym na zmienne warunki atmosferyczne. Nie poddają się również oddziaływaniu czynników biologicznych, jak na przykład mchy, porosty oraz wilgoć.

Płyta Cembrit Zenit jest pokryta powłoką całkowicie nieprzezroczystą, zapewniając bogatą i jednolitą ekspresję koloru i zapewnia, że wszystkie krawędzie mają taki sam kolor z przodu i z tyłu płyty. Krawędzie dostarczanych płyt Cembrit Zenit są zawsze odpowiednio przycięte i zabezpieczone, dodaje Maciej Duszczak.

Nowe płyty elewacyjne z linii URBANNATURE znajdą zastosowanie w wielu różnych typach budownictwa. Mogą być wykorzystywane na jako ogólne wykończenie budynków biurowych, jako okładziny ścian szczytowych, na okapach domów jednorodzinnych lub na balkonach.

źródło i zdjęcia: cembrit.pl