Nowoczesna chemia budowlana z fabryki Termo Organiki

Dodano: piątek, 05 października 2012 11:33

Firma Termo Organika, znana z pomarańczowego styropianu w kropki, produkuje od tego roku własne kleje, tynki, grunty oraz farby, dostarczając na rynek kompletny system ociepleń, w skład którego wchodzą wszystkie materiały niezbędne do ocieplania domu od fundamentów aż po dach.

Jakość w Termo Organika

Od 2012 r. Termo Organika posiada już pięć nowoczesnych fabryk. Najnowszą jest zakład produkcji chemii budowlanej w Pyrzycach w województwie zachodniopomorskim. Krakowska firma przejęła przedsiębiorstwo wprowadzając swoje wysokie standardy: technologiczne, zarządzania produkcją oraz kontroli jakości z czego jest znana nie od dzisiaj.

Wszyscy pracownicy stali się częścią zespołu Termo Organiki. Dzięki ich kwalifikacjom i wieloletniemu doświadczeniu udało się bardzo szybko dostosować produkcję do potrzeb rynkowych, mówi dr inż. Dariusz Łazęcki z Termo Organiki. Wdrożyliśmy obwiązujące w pozostałych fabrykach Termo Organiki  procedury i standardy mające na celu utrzymanie stałej i wysokiej jakości produktów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Praca profesjonalnego zespołu w połączeniu z unowocześnionym parkiem maszynowym przyniosła efekty w postaci europejskiej aprobaty technicznej, dzięki której jest możliwa sprzedaż systemów ociepleń w całej Europie.

Konsekwentne działania Termo Organiki

Termo Organika działa już na rynku od 14 lat dostarczając innowacyjne styropiany dla budownictwa, a od niedawna także wszystkie potrzebne materiały do solidnego ocieplenia domu. Zespół naukowców zatrudniany przez Termo Organikę od ponad dekady intensywnie pracuje nad rozwiązaniami poprawiającymi jakość styropianów, wprowadza modyfikacje, oferując produkty oczekiwane przez klienta oraz przyjazne środowisku. Wytwarzane przez fabrykę w Pyrzycach produkty idealnie wpisują się w ten trend. Produkty takie jak: kleje, farby, grunty i tynki wchodzą w skład systemu ociepleń o nazwie Platinum opartego na innowacyjnym, pomarańczowym styropianie w kropki, a wszystko to pod jedną marką Termo Organiki.

Pierwszy w Polsce system oparty na pomarańczowym styropianie oraz produktach chemii budowlanej z Pyrzyc, mimo spowolnienia w branży budowlanej sprzedaje się znakomicie zdobywając uznanie ekspertów budowlanych, dodaje Łazęcki. Wpływa na to wiele czynników. Izolacje budowlane to specyficzny rynek: ich zastosowanie znacząco redukuje stale rosnące koszty ogrzewania, liczy się też wysoka jakość i innowacyjność produktów Termo Organiki, którą  cenią najbardziej wymagający klienci, budujący po prostu dla siebie.

Ekologiczna produkcja w Termo Organika

Nowoczesna technologia oraz wysokie standardy produkcji w pyrzyckiej fabryce gwarantują nieuciążliwą dla sąsiadów, bezpyłową, bezpieczną produkcję, zarówno dla pracowników, jaki środowiska naturalnego. Materiały budowlane produkowane w Pyrzycach wytwarzane są z surowców od renomowanych światowych dostawców.  Fabryka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia z zakresu ochrony środowiska, a sam proces produkcji  jest przyjazny środowisku, oparty na zasadzie maksymalnego ograniczenia odpadów.

źródło i zdjęcie: Termo Organika