ISOVER uzyskał Zielone Rekomendacje Techniczne

Dodano: wtorek, 05 lutego 2013 10:27

Na tegorocznych targach BUDMA 2013 w Poznaniu, odbyło się seminarium ITB, na którym sporo uwagi poświęcono zagadnieniom zrównoważonego rozwoju. W trakcie wydarzenia wręczono pierwsze w Polsce Zielonymi Rekomendacjami Technicznymi Instytutu Techniki Budowlanej, którymi została uhonorowana  marka ISOVER, producent materiałów izolacyjnych.

Wyróżnienia z rąk Wiceministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - Janusza Żbika, Dyrektora ITB - Jana Bobrowicza oraz Jacka Szera - Zastępcy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego odebrał Dyrektor Generalny ISOVER - Piotr Dauksza.

Zielone Rekomendacje Techniczne to certyfikaty, które inwestorom i użytkownikom dają pewność, iż do wzniesienia ich komfortowego, zdrowego i efektywnego energetycznie domu zostały wykorzystane ekologiczne materiały budowlane.

Planowanie energooszczędnych i ekologicznych budynków jest już w zasadzie obowiązującym standardem. Inwestorzy już w fazie projektowania zwracają uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale poświęcają sporo miejsca następstwom związanym z ich użytkowaniem. Poza kosztami budowy pytają o przyszłe koszty utrzymania, komfort i wpływ na środowisko. - zaznaczył Piotr Dauksza, Dyrektor Generalny ISOVER.

Zielone Rekomendacje Techniczne potwierdzają, iż zarówno szklana, jak i kamienna wełna mineralna ISOVER spełniają kryteria zrównoważonego budownictwa.  Inwestorzy wiedzą, że korzystając z naszych produktów wybierają najwyższej jakości trwałe rozwiązania, wyróżniające się również pozytywnym wpływem na środowisko - dodaje Dauksza.

ISOVER od kilku lat wdraża innowacyjne rozwiązania, by móc zaoferować architektom, wykonawcom i inwestorom możliwość realizacji projektów opartych o zasady zrównoważonego budownictwa. Obecnie projektowane budynki poza estetyczną formą, powinny być funkcjonalne i komfortowe. Efektywność energetyczna, niska emisja szkodliwych gazów, hałasu, oszczędność wody, ograniczenie odpadów, recykling - to tylko niektóre elementy, na które należy zwrócić dziś uwagę przy planowaniu budowy.

Obecność na rynku dobrych, zdrowych i prawdziwie ekologicznych materiałów budowlanych, poświadczonych Zielonymi Rekomendacjami Technicznymi ITB jest kolejnym krokiem do zmiany sposobu myślenia na temat nowoczesnego budownictwa i ochrony środowiska. W ramach strategii HABITAT Grupy Saint-Gobain, ISOVER promuje program Multi-Comfort - zdrowych, estetycznych, komfortowych i energooszczędnych budynków jutra.

źródło: materiały prasowe ISOVER
na zdjęciu: Piotr Dauksza (po prawej) - Dyrektor Generalny ISOVER