"Budowy o niskiej szkodliwości środowiskowej" tematem seminarium

Dodano: środa, 13 lutego 2013 13:24

21 lutego 2013 r. w Warszawie odbędzie się seminarium w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa". Spotkanie to dedykowane jest firmom budowlanym, deweloperskim, wykonawcom, architektom, inwestorom oraz wszystkim innym partnerom zaangażowanym w proces inwestycyjny.

"Budowy o niskiej szkodliwości środowiskowej" to temat konferencji, której organizatorem jest firma RD bud sp. z o.o. Ambitny projekt firmy RD bud ma na celu podnoszenie świadomości w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz horyzontalnej współpracy wszystkich grup zawodowych biorących udział w procesie realizacji inwestycji budowlanych.

Podczas jedenastej już konferencji poświęconej tematyce zrównoważonego rozwoju w budownictwie eksperci z branży omawiać będą zagadnienia związane z realizacją tego typu inwestycji. Prelegenci biorący udział w panelu eksperckim podkreślą wagę dialogu środowisk reprezentujących różne interesy przy projektach zagospodarowania terenów miejskich.

Warszawa jest miastem o ogromnym potencjale rozwoju, cieszącym się sporym zainteresowaniem podmiotów poszukujących możliwości inwestowania w regionie. W trakcie warsztatów przeanalizujemy pod tym kątem dwie warszawskie realizacje firmy RD bud: obiekt usytuowany w centrum miasta oraz obiekt położony w pobliżu lotniska i ruchliwej drogi wjazdowej do stolicy. Ostatnie dwie lokalizacje, które będziemy omawiać, to zakład przemysłowy wybudowany w specjalnej strefie ekonomicznej oraz jeden ze sklepów dużej sieci handlowej, mówi Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny w firmie RD bud odpowiedzialny za zrównoważony rozwój.

Program seminarium "Budowy o niskiej szkodliwości środowiskowej" zakłada prezentacje, wykłady tematyczne oraz panel dyskusyjny, moderowany przez Tomasza Zubilewicza. W części praktycznej seminarium odbędą się warsztaty, w czasie których, na przykładzie czterech obiektów położonych w różnych strefach miasta, uczestnicy spotkania będą planować organizację budowy z uwzględnieniem różnorodnych aspektów środowiskowych.

Udział w seminarium jest BEZPŁATNY - ilość miejsc ograniczona.
Zgłoś swoje uczestnictwo.

Pełny program spotkania na stronie organizatora.

źródło: RD bud