YTONG Forte – ciepła i wytrzymała ściana zewnętrzna

Dodano: środa, 26 czerwca 2013 09:03

Nowoczesny materiał budowlany powinien być wytrzymały i ciepły. Firma Xella ma w ofercie bloczki YTONG Forte w grubościach 24 cm i 36,5 cm, które spełniają oba te warunki. Bloczki YTONG Forte charakteryzują się wysoką wytrzymałością na ściskanie i jednocześnie są energooszczędne.

YTONG Forte zastąpią dotychczas produkowane, bardzo popularne bloczki YTONG odmiany PP2/0,4. Inwestorzy i wykonawcy szybko docenią korzyści wynikające z zastosowania nowego produktu, bo zachowuje on wszystkie zalety dotąd produkowanego bloczka, a jest od niego bardziej wytrzymały.

Alternatywne rozwiązanie

YTONG Forte to bloczki odmiany PP2,5/0,4, które charakteryzują się tak samo wysoką izolacyjnością termiczną, jak dotychczas produkowana odmiana PP2/0,4. Jednocześnie nowy wyrób wykazuje się wyższą wytrzymałością na ściskanie (2,5 N/mm2), co pozwala na stosowanie go w murach o wymaganej większej wytrzymałości na ściskanie. Elementy YTONG Forte są dostępne w grubości 24 cm oraz 36,5 cm.

Ciepła ściana

Bloczki YTONG Forte o grubości 36,5 cm dzięki wysokiej izolacyjności termicznej mogą służyć do wykonywania murów jednowarstwowych, bez ocieplenia, spełniających wymagania ochrony cieplnej wobec wszystkich rodzajów obiektów. Współczynnik przenikania ciepła ścian YTONG Forte 36,5 cm wynosi U = 0,29 W/(m2K). Elementy o grubości 24 cm stanowią doskonałą propozycję do wznoszenia ścian przeznaczonych pod ocieplenie.

Jednorodna ściana

Dzięki dużej dokładności wymiarowej ściany z elementów YTONG Forte muruje się na zaprawie do cienkich spoin SILKA-YTONG, co pozwala na znaczne skrócenie czasu murowania i ograniczenie powstawania mostków termicznych. Duże znaczenie w uzyskaniu dobrych parametrów cieplnych przegrody z bloków YTONG Forte ma także dostępność bogatego asortymentu elementów uzupełniających takich jak: ciepłe nadproża YTONG YN i YF, ocieplenie wieńca – płytki YTONG EDW oraz płyty stropowe YTONG. Dzięki tym elementom ściany z bloczków YTONG Forte są ciepłe i wykonane z jednorodnego materiału – betonu komórkowego. YTONG Forte w grubości 36,5 cm stanowi uzupełnienie oferty Xella Polska, będąc kolejnym, bardzo dobrym produktem przeznaczonym do wnoszenia ścian jednowarstwowych obok elementów YTONG Energo.

Rozwiązania YTONG dla ścian jednowarstwowych

Bloczki YTONG Forte dostępne są w sprzedaży na terenie całej Polski. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami w celu porozmawiania o możliwości realizacji konkretnej inwestycji z wykorzystaniem bloczków YTONG Forte. Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów 801 122 227 lub 29 767 03 60.

Źródło i zdjęcia: Xella Polska