Firma Lafarge podpisała Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce

Dodano: poniedziałek, 25 listopada 2013 09:06

Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego podpisała Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce. Dzięki temu, Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego przystąpiła do grona 23 firm energetycznych, które publicznie podjęły zobowiązanie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

25 listopada 2013 r. w Warszawie Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce, uczestnicząc w piątej edycji Konferencji "Odpowiedzialna Energia", podpisał Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce.

Lafarge od wielu lat realizuje aktywnie strategię zrównoważonego rozwoju, przekładając cele globalne na działania lokalne, powiedział Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce. Działamy w Polsce od 1995 r., zainwestowaliśmy tu ponad 500 milionów euro. Od początku naszej obecności realizowaliśmy cele z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony środowiska, wspierania różnorodności, czy partnerskiego traktowania naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych.  Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy przystąpić do tak ciekawej inicjatywy i że firmy energetyczne doceniają działania podejmowane przez swoich partnerów, poszerzając swoje grono.

Zainicjowana i organizowana od 2009 r. konferencja "Odpowiedzialna Energia" to spotkanie mające na celu wymianę doświadczeń i opinii między firmami z branży energetycznej, przedstawicielami administracji i organizacji pozarządowych oraz wszystkimi zainteresowanymi zrównoważonym rozwojem.

Hasło przewodnie piątej już edycji konferencji z cyklu "Odpowiedzialna energia" zorganizowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to: "Transformacja - Jak odpowiedzialnie zarządzać procesem zmian?". Konferencja została objęta patronatem Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

źródło i zdjęcie: Lafarge