3S – nowy projekt Pfleiderer oraz Wydziału Wzornictwa ASP we Wrocławiu

Dodano: wtorek, 10 grudnia 2013 14:16

Po bardzo udanym projekcie "Ćwiartka dla studenta", prezentowanym po raz pierwszy w czerwcu 2013 w ramach akcji Design Udomowiony we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR firma Pfleiderer i Wydział Wzornictwa ASP we Wrocławiu kontynuują swoją współpracę.

Kolejny projekt odbywający się w jej ramach to 3S  - warsztaty mające na celu grupową pracę studentów nad meblami o ściśle określonych funkcjach. Tytułowe 3S to skrót od "siedzisko, stół, szafa". Te trzy rodzaje mebli mają wchodzić w skład zestawów opracowywanych przez kilkuosobowe zespoły studentów przy wykorzystaniu materiałów firmy Pfleiderer. Według Szymona Hanczara tego rodzaju zadanie projektowe ma za cel nauczenie studentów pracy zespołowej: dzielenia się obowiązkami, łączenia pomysłów, dyskusji.

Ponadto złożoność projektowanych mebli ma być impulsem do myślenia o nich jako o grupie produktów, które powinny łączyć określone cechy formalne. Staramy się, by nasze akademickie zadania miały charakter maksymalnie zbliżony do tych, z którymi zetkną się młodzi projektanci w swojej pracy zawodowej. Z tego względu bardzo cenna jest także dla nas współpraca z firmą Pfleiderer i możliwość pracy na jej materiałach – powszechnie stosowanych przez producentów mebli i stolarzy.

Dobór dekorów, ich łączenie, wykorzystanie ich specyfiki również jest integralną częścią każdego projektu mebla. Uczestnicy warsztatów 3S również będą mogli się z tym zmierzyć, zamiast korzystać z przypadkowych, akurat dostępnych materiałów
. Projekt realizowany będzie w I semestrze roku akademickiego 2013/2014. Po serii ćwiczeń i przygotowaniu projektów 19 listopada we wrocławskim Krzywym Kominie wystartowały warsztaty.

źrodło i zdjęcia: Pfleiderer