Konik na biegunach z płyty MFP

Dodano: środa, 18 grudnia 2013 15:39

Prosty przepis jak samodzielnie wykonać estetycznego, a przy tym bezpiecznego i trwałego konika z płyty MFP znajdziemy na blogu Designerer.

Zabawki dla dziecka nie muszą być przesadnie drogie i przedstawiać reklamowane w telewizji postacie różowych księżniczek i zdeformowanych super bohaterów. Każde dziecko potrzebuje raczej zabawki, która pobudzi jego fantazję i umożliwi kreatywną zabawę. W podróży do krainy wyobraźni, jak wiadomo konieczny jest własny wierzchowiec.

Jak to zrobić? Wbrew pozorom wykonanie konika na biegunach jest to bardzo proste i może to zrobić niemal każdy, np. z pozostałych po remoncie fragmentów płyty budowlanej MFP. Dokładną instrukcję i szablony elementów składowych zabawki znajdziemy na blogu www.designerer.com w zakładce Dodatek specjalny: Budownictwo. Zaproponowany tam koń na biegunach ma konstrukcję typowej ławeczki – z tym tylko, że zaopatrzonej w ogon, głowę i bieguny. Po wycięciu wszystkich elementów zabawki z płyty oraz ich złożeniu, konia można pomalować lub po prostu polakierować, eksponując tym samym strukturę płyty MFP.

Blog Designerer jest jak sama nazwa wskazuje poświęcony głównie designowi. Wyjątkiem jest dział Budownictwo, który prowadzi architekt zajmujący się m.in. projektowaniem domów jednorodzinnych. Z tego względu oprócz instrukcji i szablonów potrzebnych do wykonania konia na biegunach, znajdziemy tam także inne praktyczne informacje związane z budową i remontem domu. Szczegółowe instrukcje jak np. wykonać okno połaciowe, ściany i stropy na poddaszu lub podłogę na legarach zostały opisane krok po kroku w punktach oraz wzbogacone przygotowanymi przez autora rysunkami technicznymi.

Szczegółową instrukcję wykonania konia można znaleźć tutaj: A może... konik?

źródło i zdjęcia: PFLEIDERER