Synthos liderem innowacji

Dodano: wtorek, 03 grudnia 2013 00:00

SYNTHOS S.A. zdobył główną nagrodę w Polish Chemical Awards 2013 w kategorii Lider Innowacji Roku. Nagroda przyznana została podczas tegorocznej konferencji Polish Chemical Forum, które odbyło się 26 listopada w Warszawie.

Kapituła, pod przewodnictwem Tomasza Zielińskiego, Prezesa Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, uhonorowała wyróżniające się firmy branży chemicznej w 9 kategoriach.

W kategorii Lider Innowacji roku nagradzano wdrożenie produktu, usługi lub rozwiązania o nowatorskim charakterze, unikalnego co najmniej w skali kraju. Zwycięzcą została spółka Synthos, która konsekwentnie realizuje strategię w zakresie budowania wartości firmy poprzez wzrost innowacyjności i posiada własne, wysoce wyspecjalizowane struktury R&D. Obecnie realizowana jest inwestycja budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Nowych Technologii o wartości ponad 86 mln zł.

Synthos z sukcesem wprowadza co roku na rynek innowacyjne produkty. W tym roku spółka rozpoczęła realizację inwestycji o wartości 568 mln zł służącej wdrożeniu innowacyjnej technologii wytwarzania kauczuków SSBR.

źródło i zdjęcie: Synthos S.A.

Firma Synthos