ISOVER wspiera młode talenty

Dodano: wtorek, 18 marca 2014 15:14

Marka ISOVER po raz kolejny dała się poznać jako patron inicjatyw dla młodzieży, wspierając młode talenty. Firma została jednym z głównych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2014, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Celem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem, kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół budowlanych, a także zapoznanie ich z najnowszymi konstrukcjami i technologiami.

Do zawodów okręgowych zakwalifikowało się ponad siedmiuset uczniów techników budowlanych. To młodzi fascynaci branży, którzy poprzez udział w sprawdzianie mogli zweryfikować swoją wiedzę z dziedziny budownictwa. Pytania zostały przygotowane przez specjalistów z politechnik, a także przez ISOVER. Uczestnicy zmierzyli się również z niełatwym zadaniem – musieli zaprojektować połączenia izolacji ściany, podłogi i stropu.

Jako firma, która od zawsze chętnie wspiera młode talenty, z ogromną radością uczestniczymy w tak wspaniałym projekcie, jakim jest Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Obserwowaliśmy przebieg konkursu z dużym zaciekawieniem i wciąż trzymamy kciuki za laureatów. Cieszy nas, że tak wielu młodych ludzi jest zainteresowanych tematyką budownictwa i chce związać swoją przyszłość zawodową właśnie z tą branżą – mówi Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Public Affairs ISOVER.

Zawody centralne, czyli ostatni etap olimpiady, odbędą się w Lublinie 11 i 12 kwietnia 2014 r. Pierwszego dnia specjaliści marki ISOVER wygłoszą wykład dla uczniów i uczestników konkursu. Z kolei 12 kwietnia wręczą nagrody trzem najlepszym uczestnikom Olimpiady. Laureaci otrzymają możliwość wstępu na kierunki budowlane na politechnikach bez wcześniejszych egzaminów.

źródło: materiały prasowe Isover