"Podbudowani Jakością". Ruszają szkolenia dla murarzy

Dodano: piątek, 21 marca 2014 01:08

Połączenie wiedzy i doświadczenia producenta chemii budowlanej Sopro Polska oraz firmy Röben Polska, zajmującej się ceramiką budowlaną, zaowocowało specjalistycznym cyklem szkoleń dla murarzy "Podbudowani Jakością".

Szkolenie dla murarzy "Podbudowani Jakością" zostało zaprojektowane tak, by uzupełnić wiedzę i podnieść kwalifikacje wykonawców w zakresie prac związanych z wykonywaniem elewacji, ogrodzeń i innych elementów z cegieł i płytek klinkierowych. Spotkanie pozwala uczestnikom zdobyć profesjonalną wiedzę i realne umiejętności zarówno z zakresu chemii budowlanej, jak i samej techniki murarskiej.

Jednodniowe spotkania obejmują część teoretyczną, w której poruszane są zagadnienia związane ze stosowaniem klinkieru, rodzajami wiązań, metodami murowania oraz z tematyką chemii budowlanej stosowanej w murarstwie, np. właściwym doborem zaprawy do nasiąkliwości cegieł. Część praktyczna obejmuje prezentację sposobów zapobiegania wykwitom na murze, prawidłowe wykonanie hydroizolacji oraz techniki murowania metodą jedno- i dwuetapową.

Szkolenie dla murarzy "Podbudowani Jakością" odbywa się w grupach około 15 osobowych, a jego ukończenie gwarantuje uzyskanie certyfikatu uczestnictwa w kursie oraz dołączenie do bazy polecanych wykonawców w sieci Sopro i Röben. Dodatkowo, uczestnicy szkolenia otrzymują profesjonalny zestaw narzędzi murarskich, obejmujący między innymi kielnię, fugówkę i młotek do cegieł oraz wysokiej jakości strój murarski składający się ze spodni, polaru i czapki.

Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce 28 marca 2014 r.,, w siedzibie KLINKIERBUD w Konstancinie. Szczegółowe informacje odnośnie projektu i zasad uczestnictwa w szkoleniach "Podbudowani Jakością" można znaleźć pod adresem: http://dlawykonawcow.roben.pl/szkolenia/formularz-zgloszeniowy-murarz lub adam.krolak@sopro.pl.

źródło i zdjęcie: Sopro