Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej w Krakowie

Dodano: piątek, 04 lipca 2014 09:26

EKIR to najważniejsze w kraju wydarzenie, które od trzynastu lat wpisało się na stałe w kalendarz rynku renowacyjnego i konserwatorskiego. Na kongresie była obecna firma Remmers Polska.

Uczestniczące w imprezie firmy prezentują swoje najnowsze realizacje w obiektach o charakterze zabytkowym oraz nowości z zakresu technologii materiałowej. Działania informacyjne i edukacyjne uzupełniane są przez wystąpienia konserwatorów, architektów i inżynierów mających wieloletnie doświadczenia w nadzorowaniu, projektowaniu i realizacji prac, wykonywanych w wymienionych segmentach rynku budowlanego. 

Tegorocznej konferencji, która odbyła się w dniach 31. marca do 2. kwietnia, patronował Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a współorganizatorem był Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta.

Wiodącymi tematami tegorocznego kongresu były:
1. Problemy techniczno-technologiczne występujące przy pracach renowacyjnych w miejskich zespołach zabytkowych.
2. Tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego w strefach zabudowy historycznej.
3. Projektowanie i nadzór prac wykonywanych w obiektach o charakterze zabytkowym.

W foyer Sali Plenarnej krakowskiej Rady Miejskiej ulokowano ekspozycje firm-wystawców XIII EKiR. Wśród producentów materiałów budowlanych była obecna również firma Remmers Polska.

Odwiedzający giełdę mieli możliwość dokładnego zapoznania się z materiałami naszej firmy, wykorzystywanymi szeroko we współczesnych realizacjach konserwatorskich. W drugim dniu konferencji Jacek Olesiak – manager produktu ds. konserwacji- zaprezentował najnowsze technologie renowacji budowli i konserwacji zabytków.
Kongresowa publiczność nie zawiodła w trakcie prezentacji i trzydniowych obrad, bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i żywe zainteresowanie nowościami produktowymi.

źródło i zdjęcie: Remmers

Firma Remmers