Termo Organika wspiera ośrodki społeczne

Dodano: poniedziałek, 07 lipca 2014 12:41

Termo Organika zorganizowała zajęcia plastyczne w Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Firma, która związana jest z krakowskim ośrodkiem od ponad 10 lat, rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazuje 1 grosz na pomoc potrzebującym dzieciom. Ten, pozornie niewielki gest, pozwala zebrać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie na wsparcie trzech ośrodków społecznych - w Krakowie, Mielcu i Stoku Lackim.

Zwyczajowo w czerwcu, pod patronatem Termo Organiki odbyły się uroczyste obchody dnia dziecka w Domu Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Oryginalne zajęcia "Zabawy z kropką” dla kilkulatków zorganizowali artyści pracujący w Katedrze Edukacji Artystycznej Akademii Ignatianum.

Zajęcia były wspaniałą zabawą, która rozwijała zdolności manualne i artystyczne uroczych maluchów. Dzieci wykonały papierowe "dzieła sztuki" m.in. maski zwierząt, mówi Marek Łątkowski z Akademii Ignatianum. W nagrodę za artystyczną pracę, dzieci otrzymały "kropkowe" medale, a zwieńczeniem obchodów dziecięcego święta było wręczenie każdemu maluchowi prezentu w postaci kolorowego obrazka z wizerunkiem sympatycznego zwierzaczka w ramce.

Organizacja czerwcowych zajęć to jeden z elementów długofalowej i konsekwentnej polityki dobroczynnej Termo Organiki. Firma od 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej. Prosta metoda przekazywania ułamka zysku z jednostkowej sprzedaży kluczowego produktu firmy, w więcej niż symboliczny sposób pomaga instytucjom działającym w szczytnych celach.

Pomagamy placówkom znajdującym się sąsiedztwie naszych fabryk. "Nasza metoda" pozwala znaleźć fundusze na lokalną dobroczynność bez uszczerbku dla innych projektów prospołecznych, które organizujemy, mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki. Poza typowymi działaniami charytatywnymi organizujemy i wspieramy różnego rodzaju kampanie oraz przedsięwzięcia, np. promujące budownictwo energooszczędne oraz polską sztukę i jej młodych twórców.

Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie znaczącej kwoty, która wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju.

Krakowski dom dziecka

Dom Dziecka im. Jana Brzechwy to dom dla osieroconych dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. Ciepła, rodzinna atmosfera panująca w domu pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Priorytetem domu dziecka jest szybka diagnoza sytuacji i uregulowanie spraw prawnych dzieci, tak by jak najszybciej mogły wrócić do biologicznej rodziny lub jeżeli to niemożliwe, aby znalazły inną formę opieki zastępczej. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły lub studiować. Po ukończeniu edukacji ośrodek wraz z Urzędem Miejskim w Krakowie pomaga im znaleźć pracę oraz własne mieszkanie w ramach programu ”Wieloetapowej opieki nad matką i dzieckiem”, którego autorką jest dyrektor ośrodka.

Mielecki ośrodek

Podopiecznymi mieleckiego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym są dzieci w różnym stopniu opóźnione umysłowo m.in. z autyzmem wczesnodziecięcym, Zespołem Downa, Zespołem Aperta, małogłowiem oraz różnego rodzaju encefalopatiami. Dzieci mają zapewnioną nie tylko rehabilitację ruchową różnymi metodami, ale także terapię logopedyczną oraz terapię z psychologiem, który zajmuje się usprawnieniem funkcji poznawczych czy doskonaleniem orientacji ruchowo-przestrzennej, a także równoważeniem emocji.

Stok Lacki pod Siedlcami

Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Stoku Lackim jest placówką koedukacyjną, zajmującą się kształceniem oraz wychowywaniem dzieci o obniżonej sprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Prawidłowy rozwój dziecka jest bardzo ważny i odbywa się przez ruch, zabawę, muzykę, obcowanie w środowisku czy też poznawanie za pomocą zmysłów. Kluczowe jest trafne dobranie metody pracy, która pozwala na zaspokojenie wielu potrzeb dzieci. Proces edukacji podopiecznych ośrodka przebiega w oparciu o realizację indywidualnych programów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości fizycznych, predyspozycji umysłowych i psychicznych.

Każdy z ośrodków pomaga osobom, które wymagają wyjątkowej troski. Dzięki stałej, konsekwentnej pomocy m.in. takich firm jak Termo Organika, ośrodki otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe, które zapewnia podopiecznym wyjazdy na wakacje czy ferie zimowe. Dzieci mogą spędzać czas odpoczywając i bawiąc się. Dodatkowe wsparcie finansowe pozwala także na zakupienie prezentów z okazji świąt, dnia dziecka czy po prostu obdarowania dzieci nagrodami za ich pracę. Wsparcie finansowe przeznaczone jest również na lekarstwa oraz niestandardowe leczenie.

źródło i zdjęcie: TERMO ORGANIKA


 

Powiązane artykuły

» Termo Organika na Festiwalu Nauki w Krakowie
» Najbardziej kolorowe rozpoczęcie wiosny!
» Co łączy architekturę i robotykę?
» Gwiazdy w szczytnym celu
» Złoto dla lidera - Budowlana Marka Roku 2016 dla Termo Organiki
» Termo Organika zapewnia komfortowy chłód pomieszczeń jak w średniowiecznym zamku
» Omenaa Mensah odwiedziła krakowski dom dziecka jako ambasadorka Termo Organiki
» Termo Organika zachęca: Budujcie energooszczędnie, bo to się opłaca!
» Termo Organika uhonorowana tytułem Konsumencki Lider Jakości 5-lecia 2011-2016
» Termo Organika wspiera charytatywne skoki spadochronowe
» Jak ocieplić dom styropianem?
» Budowlana Marka Roku 2017 dla Termo Organiki
» Konkurs filmowy Termo Organika. Nakręć się na czarne kropki
» Nowe produkty PIR w ofercie Termo Organiki
» Termo Organika Sprzymierzona
» Budowlana Marka Roku 2015 dla Termo Organiki
» Konsumencki Lider Jakości dla Termo Organiki
» Termo Organika przystąpiła do europejskiego stowarzyszenia EUMEPS
» Styropian w kropki wyłącznie od Termo Organiki
» Tomasz Zubilewicz ambasadorem Termo Organiki
» Termo Organika umacnia pozycję lidera jakości
» Przygotuj się do zimy z firmą Termo Organika
» Produkty Termo Organiki przetestowane w stratosferze
» Płaćmy mniej za ogrzewanie. Dobra rada firmy Termo Organika
» Wybieramy styropian i oszczędzamy na ogrzewaniu
» Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki
» Termo Organika mecenasem wydarzeń artystycznych
» Dwa warianty energooszczędności w systemie Termo Organika
» Znak jakości TOQ - Termo Organika Quality