Konsumencki Lider Jakości dla Termo Organiki

Dodano: środa, 23 lipca 2014 00:00

Termo Organika, polski producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń po raz kolejny z rzędu został doceniony przez klientów, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości 2014.

Wyniki tegorocznej edycji potwierdzają rosnącą przewagę jakości produktów Termo Organiki nad konkurencją. W porównaniu z ubiegłym rokiem Termo Organika powiększyła przewagę nad drugą firmą z 3 do 12.5 punktów procentowych.

Konsumencki Lider Jakości to ogólnopolski program konsumencki, którego głównym celem jest wyłonienie i promocja najlepszych w opinii konsumentów firm oraz produktów obecnych na polskim rynku w wybranej branży. W ramach programu przeprowadzono ogólnopolskie badania opinii konsumentów na temat rynku styropianów. Kilka tysięcy respondentów odpowiedziało na pakiet pytań związanych m.in. ze znajomością rynku styropianów, producentów, cen, dostępności, czy w końcu jakości. Podmiotem przeprowadzającym badania był Uniwersytet Jagielloński. Otrzymane wyniki i ich analiza pozwoliła jednoznacznie wskazać laureata Konsumenckiego Lidera Jakości 2014.

Termo Organika zwiększyła przewagę nad konkurencją. Znacząco o 7.3 punktów procentowych powiększył się odsetek osób wskazujących na jej produkty, jako te o najlepszej jakości. Lider branży wg. badań jest również najbardziej znaną marką w branży. Respondenci przy okazji wywiadów byli proszeni o uzasadnienie swojego wyboru. Głosujący na Termo Organikę najczęściej wymieniali następujące atuty produktów firmy:

  • Dobry stosunek cena/jakość 
  • Ponieważ ich styropian się nie rozpada 
  • Dobra jakość oraz przystępna cena są atutami tej marki 
  • Ponieważ produkuje wyroby spełniające moje oczekiwania

Respondenci musieli również przypisać skojarzenia dotyczące badanych marek. Termo Organika najczęściej kojarzona jest z interesującymi czarnymi kropkami w styropianie, renomowanymi produktami oraz energooszczędnością.

Konsumencki Lider Jakości dla Termo Organiki

3 główne skojarzenia - Termo Organika

  • Ciekawy kropkowy wzór
  • Produkt wysokiej jakości
  • Oszczędność energii

To kolejna nagroda i sygnał z rynku potwierdzający pozycję lidera oraz wysoką jakość naszych styropianów - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki - Pierwsze miejsce, czyli "Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2014" jest dla nas wyjątkowo cenne. Otrzymujemy je faktycznie dzięki głosom Polaków, którzy docenili jakość naszych produktów i wskazali na Termo Organikę podczas badań na terenie całego kraju. Można powiedzieć, że to swego rodzaju nagroda publiczności.

Swoją wysoką pozycję Termo Organika buduje na wielu płaszczyznach. Firma dostarcza na rynek najwyższej jakości, stale unowocześniane styropiany oraz wszystkie niezbędne materiały potrzebne do wykonania izolacji budynku. Zespół naukowców zatrudniany przez Termo Organikę intensywnie pracuje nad rozwiązaniami poprawiającymi jakość styropianów, tynków, farb i klejów, wprowadza modyfikacje, zmienia technologię, poszukując idealnych materiałów izolacyjnych dla klienta XXI wieku.

Wyjątkowa jakość produktów Termo Organiki jest efektem wysokich standardów technologicznych oraz surowych procedur kontroli produkcji. We wszystkich fabrykach firmy funkcjonują laboratoria, w których badane są wszystkie partie styropianów, klejów czy tynków na każdym etapie produkcji. Zarówno styropiany, jak i produkty chemii budowlanej, posiadają "Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej".

Termo Organika jest laureatem wielu innych prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. w wielokrotnie uzyskiwała nagrodę "Budowlanej Marki Roku". Bieżący rok przyniósł w tym rankingu kolejne dwa wyróżnienia dla wyrobów Termo Organiki: złote godło w kategorii styropian oraz brązowe w kategorii systemy ociepleń. Inne wyróżnienia to "Certyfikat Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości" i tytuł "Laureata Programu Promocji Jakości" przyznawany przez Europejską Kapitułę Jakości i Ekologii oraz "Orły Polskiego Budownictwa" – wyróżnienie w kategorii producenci materiałów budowlanych. Firma systematycznie doceniana przez konsumentów, zdobywając zaszczytne pierwsze miejsce w ogólnopolskim programie "Konsumencki Lider Jakości". Termo Organika jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w polskiej branży budowlanej.

źródło: Termo Organika