Termo Organika przystąpiła do europejskiego stowarzyszenia EUMEPS

Dodano: wtorek, 29 lipca 2014 11:52

Termo Organika, polski producent styropianu oraz kompletnych systemów ociepleń przystąpił do European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS). EUMEPS zrzesza najważniejszych producentów styropianu oraz krajowe stowarzyszenia producentów z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie EUMEPS, współpracując z Komisją Europejską, buduje nowe standardy rozwoju budownictwa oraz współtworzy regulacje prawne, m.in. dotyczycące budownictwa energooszczędnego. W lipcu 2014 r. w Krakowskiej siedzibie Termo Organiki gościł ze specjalną wizytą Edmar Meuwissen, sekretarz generalny organizacji.

Celem przystąpienia Termo Organiki do organizacji EUMEPS jest zacieśnienie współpracy na poziomie europejskim z czołowymi przedsiębiorstwami i stowarzyszeniami, w tym wymiany doświadczeń i wiedzy związanej z technologią produkcji styropianu. EUMEPS współpracuje ze strukturami UE w dziedzinie legislacyjnej, uczestnicząc w tworzeniu regulacji prawnych, m.in. związanych ze standardami energooszczędności w budownictwie, ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Współpraca z EUMEPS wpisuje się w strategię Termo Organiki, lidera branży i innowacji, firmy docenianej za swoje nowatorskie produkty na polskich i europejskich rynkach – powiedział Witold Rams, wiceprezes Termo Organiki - Bardzo dobrze, że w tak prestiżowej organizacji, bezpośrednio wpływającej na tworzone w UE przepisy prawa budowlane, jest firma z naszego kraju. Coraz więcej decyzji zapada w Unii Europejskiej, stąd istotna jest możliwość współtworzenia przyjmowanych później i rekomendowanych przez UE standardów.

EUMEPS jest stowarzyszeniem koordynującym działania europejskich stowarzyszeń i producentów w zakresie standaryzacji i rozwoju technicznego produktów na bazie spienionego polistyrenu (styropianu). Organizacja odpowiada za promowanie wydajnej, oszczędnej oraz wpływającej pozytywnie na środowisko naturalne technologii izolacji budynków z wykorzystaniem płyt styropianowych.

Edmar Meuwissen, sekretarz EUMEPS gościł w Polsce zapoznając się z potencjałem i zasobami technologicznymi Termo Organiki. W trakcie wizyty rozmawiał z zarządem firmy, m.in. o potrzebach rozwoju prawodawstwa europejskiego zwiększającego standardy energooszczędności oraz jego późniejszą szybką implementacją w Polsce.

Powodem mojego przyjazdu do Polski jest fakt, że polski producent styropianu, firma Termo Organika dołączyła do EUMEPS i jej tzw. Komitetu Zarządzającego (Management Committee). Dzięki temu, wiedza i doświadczenie z innych krajów europejskich mogą być rozpowszechnione i stosowane również w Polsce - powiedział Edmar Meuwissen, sekretarz generalny EUMEPS.

Termo Organika może dać przykład innym producentom styropianu i tym samym mieć wpływ na działalność i pozycjonowanie stowarzyszenia EUMEPS. Bardzo się cieszę, że odwiedziłem Kraków, który jest przepięknym miastem oraz, że miałem okazję poznać bliżej Termo Organikę - dodał Edmar Meuwissen

Więcej informacji na stronie: www.eumeps.org

Na zdjęciu: Edmar Meuwissen, sekretarz EUMEPS

źródło: materiały prasowe Termo Organika

 

Powiązane artykuły

» Konsumencki Lider Jakości dla Termo Organiki
» Konsumencki Lider Jakości 2016 dla Termo Organiki
» Co łączy architekturę i robotykę?
» Gwiazdy w szczytnym celu
» Złoto dla lidera - Budowlana Marka Roku 2016 dla Termo Organiki
» Termo Organika zapewnia komfortowy chłód pomieszczeń jak w średniowiecznym zamku
» Omenaa Mensah odwiedziła krakowski dom dziecka jako ambasadorka Termo Organiki
» Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?
» Termo Organika zachęca: Budujcie energooszczędnie, bo to się opłaca!
» Budujcie energooszczędnie. To się opłaca
» Termo Organika uhonorowana tytułem Konsumencki Lider Jakości 5-lecia 2011-2016
» Omenaa Mensah pomalowała dom dziecka. Myśl: Ciepło.
» Termo Organika wspiera charytatywne skoki spadochronowe
» Budowlana Marka Roku 2017 dla Termo Organiki
» Najbardziej kolorowe rozpoczęcie wiosny!
» Nowe produkty PIR w ofercie Termo Organiki
» Styropian w kropki wyłącznie od Termo Organiki
» Tomasz Zubilewicz ambasadorem Termo Organiki
» Termo Organika umacnia pozycję lidera jakości
» Przygotuj się do zimy z firmą Termo Organika
» Produkty Termo Organiki przetestowane w stratosferze
» Płaćmy mniej za ogrzewanie. Dobra rada firmy Termo Organika
» Buduj pasywnie - Rosnąca świadomość inwestorów
» Wybieramy styropian i oszczędzamy na ogrzewaniu
» Budowlana Marka Roku 2015 dla Termo Organiki
» Konkurs filmowy Termo Organika. Nakręć się na czarne kropki
» Termo Organika wspiera ośrodki społeczne
» Termo Organika na Festiwalu Nauki w Krakowie
» Termo Organika mecenasem wydarzeń artystycznych
» Dwa warianty energooszczędności w systemie Termo Organika