Styropian w kropki wyłącznie od Termo Organiki

Dodano: wtorek, 09 września 2014 12:25

Krakowski sąd ogłosił wyrok potwierdzając, że Termo Organika to jedyna firma, która ma wyłączne prawo do produkcji i sprzedaży styropianu w kropki, popularnego izolatora, który stworzyła i wprowadziła do produkcji w 2004 roku. Ciemne kropki na styropianie to markowy znak jakości Termo Organiki, odróżniający płyty największego producenta styropianu od zwykłych białych płyt dostępnych na polskim rynku.

12 sierpnia 2014 r. w krakowskim sądzie zapadł prawomocny wyrok kończący sądowy spór w sprawie naruszenia uprawnień do styropianu w kropki, czyli faktycznie próby podrabiania sztandarowego produktu Termo Organiki przez konkurencję. Sąd apelacyjny nakazał firmie Austrotherm sp. z o.o. zaniechania oznaczania swoich styropianów kropkami oraz złożenie przeprosin w prasie i na stronie internetowej.

Sąd apelacyjny uznał zawierające kropki znaki towarowe Termo Organiki za "renomowane", co oznacza bardzo silną ochronę prawną umożliwiającą Termo Organice w przyszłości sprawne dochodzenie swoich praw w sporach o naruszenie znaku kropkowanych płyt przez konkurencję.

Więcej informacji, w tym odpisy wyroków sądowych znajdują się na stronie internetowej: www.termoorganika.com.pl

źródło: materiały prasowe Termo Organika