Sklejka elewacyjna i jej zalety

Dodano: poniedziałek, 13 października 2014 15:03

Atrakcyjny wygląd elewacji to nie tylko umiejętne łączenie kolorów. Dziś inwestorzy i wykonawcy coraz odważniej sięgają po połączenia różnego rodzaju materiałów, a wciąż rosnącą popularnością cieszą się wykończenia z naturalnych surowców. Wśród tego typu propozycji warto zwrócić uwagę na frezowaną, wodoodporną sklejkę elewacyjną To wytrzymałe i łatwe w montażu rozwiązanie pomoże w nadaniu elewacji indywidualnego stylu, przy jednoczesnym podkreśleniu ekologicznego charakteru budynku.

Połączone warstwy sklejki elewacyjnej tworzą materiał o wielu zaletach i wszechstronnym zastosowaniu. Produkt ten stanowi ciekawą propozycję wśród materiałów stosowanych w sidingu ścian, czyli metodzie wykańczania i zabezpieczania tych powierzchni przed efektami oddziaływania czynników atmosferycznych.

Naturalne i ekologiczne materiały budowlane zawsze dobrze widziane

Wzrastająca moda na ekologiczne rozwiązania zaznacza się także w architekturze. Naturalna uroda i dobre właściwości materiału są dla inwestorów i wykonawców istotnymi argumentami przy poszukiwaniu atrakcyjnych i alternatywnych metod aranżacji najbardziej widocznych części budowli. Sklejka elewacyjna firmy SKLEJKA-EKO S.A. to mocny i wytrzymały surowiec, a nieregularnie rozmieszczone słoje i charakterystyczne cieniowania wizualnie ocieplają elewację.

Wykonana z drewna sosnowego sklejka elewacyjna dostępna jest w wersji szlifowanej albo szczotkowanej. Ta druga metoda wykończenia zewnętrznej powierzchni jeszcze mocniej podkreśla naturalną fakturę drewna, ukazując jego głębsze warstwy o większej gęstości. Niepowtarzalne wzory stają się wyjątkową dekoracją elewacji, którą dodatkowo można barwić, impregnować i lakierować dostępnymi na rynku produktami przeznaczonymi do drewna.

Montaż sklejki elewacyjnej - łatwo, szybko i na lata

Specjalna konstrukcja paneli umożliwia ich szybki i łatwy montaż. Każdy arkusz posiada na bokach zakładki, które zapewniają idealne połączenie poszczególnych elementów sklejkowej elewacji. Konstrukcję mocuje się za pomocą nierdzewnych wkrętów do drewna 3x30 mm na stelażu wykonanym z wodoodpornych listew podkładkowych. Dobór elementów wykończenia takich, jak kątowniki i maskownice uzależniony jest już od inwencji wykonawcy i może być dostosowany do bardziej nowoczesnego lub tradycyjnego charakteru budynku.

Dobrze zabezpieczona powierzchnia, poddawana okresowej konserwacji co 5-10 lat, będzie długo cieszyć oko estetycznym wyglądem. Wykonane ze sklejki firmy SKLEJKA-EKO S.A. elementy elewacji posiadają także właściwości wygłuszające i termoizolacyjne, które dodatkowo wzmocnić można poprzez umieszczenie w przestrzeni między ścianą a elewacją uzupełniających materiałów izolujących.

Sklejka elewacyjna to oryginalny i praktyczny pomysł na atrakcyjne wykończenie elewacji dowolnego budynku. Łatwość i szybkość montażu w połączeniu z dużą wytrzymałością powodują, że poszukując ciekawych rozwiązań architektonicznych warto zainteresować się nowością ostrowskiego producenta. Ekologiczny wyrób daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, dobrze łącząc się z najróżniejszymi materiałami, począwszy od zwykłych tynków i cegły, na szkle i metalu kończąc.

źródło i zdjęcie: SKLEJKA-EKO S.A.