Niebawem znów targi "denkmal 2014"

Dodano: wtorek, 14 października 2014 10:41

Podczas targów już po raz ósmy zostanie wręczona Nagroda Bernarda Rmmersa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie renowacji zabytków.

Tegoroczni laureaci - rzemieślnicy, architekci i inwestorzy - zostali uhonorowani w uznaniu wzorowej współpracy przy renowacji zespołu budynków The Metropolitan Gardens przy Clayallee, w Berlin-Dahlem.

Nagroda Bernharda Remmersa za 2014 rok przypadła w udziale:

  • firma rzemieślnicza Gülzow Re-Us Malerbetrieb GmbH i Architekt Grad. Ing. Dieter Berg Bauausführungen GmbH za realizacje rozwiązań technicznych
  • biuro architektoniczne KMH Architekten za opracowanie ambitnej koncepcji renowacyjnej, jak również
  • wspólnota Inwestorów Prinz von Preußen Grundbesitz AG i Terraplan Grundstücksentwicklungs GmbH za przewodnią rolę w wyznaczaniu kierunku renowacji i tworzeniu koncepcji dotyczącej zmiany przeznaczenia obiektu.

Rozwiązania zastosowane w obiekcie oraz współpraca wszystkich zaangażowanych stron spełniają statutowe wymogi Nagrody Bernharda Remmersa w stopniu szczególnym. Obiekt The Metropolitan Gardens jest w tym kontekście wyróżniającym się przykładem rozwiązań renowacyjnych, zastosowanych w nowożytnych budowlach i budynkach, mających status zabytku.

Wręczenie nagrody Bernharda Remmersa obędzie się w czwartek 6 listopada 2014 r. w Centrum Kongresowym w Lipsku.

Zapraszamy również na stoisko Remmers E 01 w hali 2.

źródło i zdjęcia: Remmers 


Firma Remmers