Low-lambda izolacji marki ISOVER - skuteczny sposób na oszczędności

Dodano: piątek, 17 października 2014 01:27

Odpowiednie materiały do izolacji termicznej to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i komfortu, ale również możliwość znacznych oszczędności. Dlatego najlepiej wybierać spośród takich produktów, które cechuje niski współczynnik przewodzenia ciepła tzw. low lambda. Oferta produktowa marki ISOVER to gama produktów nie tylko z pionierskimi rozwiązaniami z niską lambdą, ale także szeroka oferta grubości.

Niski współczynnik lambda materiałów izolacyjnych ISOVER zapewnia komfort ciepłaNiski współczynnik lambda materiałów izolacyjnych zapewnia komfort ciepła, a w efekcie niższe koszty ogrzewania domu. Tak skuteczna izolacja sprawia, że latem, gdy temperatury są wysokie, wnętrze nie nagrzewa się, natomiast podczas mrozów nie traci ciepła. Im wartość λ jest niższa, tym lepiej, bo tym mniejsze są straty ciepła przez przegrodę, a co za tym idzie zmniejsza się również zapotrzebowanie na energię do ogrzania lub chłodzenia domu.

- W izolacyjności termicznej ważnym elementem jest opór cieplny wyrażony parametrem R, który jest wynikiem ilorazu grubości materiału i wspominanej wcześniej lambdy. Dlatego tak ważne jest, aby produkty do izolacji osiągały jak najniższy współczynnik przewodzenia ciepła. Oferta produktowa marki ISOVER to gama produktów nie tylko z pionierskimi rozwiązaniami z niską lambdą, ale także szeroka oferta grubości.  Jako jedyny producent wełen mineralnych posiadamy produkt z najniższą lambdą wynoszącą 0,030 W/mK w grubości nawet do 150 mm. Co więcej stale wzbogacamy rodzinę produktów, które poprawiają dzisiejsze  standardy - na przykład niedawno wprowadzone produkty do izolacji dachów skośnych, czyli nowe dziecko w rodzinie Uni Mata Plus, Profit-Mata a dla fasad wentylowanych Super-Vent Plus i Panel Płyta Plus. Równolegle rozwijamy portfolio grubości dzięki czemu Klienci decydujący się na zakup np. Super-Maty  mogą ją aplikować w grubości nawet do 230 mm w jednej warstwie - mówi Janusz Łyczko, Menadżer Rozwoju Rynku ISOVER.

W zależności od tego, jaki element budynku planujemy ocieplać, możemy wybierać spośród materiałów o różnych wartościach lambda. Dzisiaj, ze względu na rosnące standardy, ISOVER dla izolacji budowlanych oferuje rozwiązania rozpoczynające się od gam lambdy na poziomie 0,040 Wm/K. Do izolacji dachów skośnych, stropów i podłóg, a także drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych, idealnie sprawdza się Uni-Mata Plus. To wzbogacona wersja Uni-Maty – najpopularniejszego w Polsce produktu do izolacji pośród wełen , obecnego na rynku już 20 lat. Nowe "dziecko" w rodzinie Uni-Mata jest materiałem o szczególnej sprężystości i niższej lambdzie bo na poziomie 0,038 W/mK.

Do grupy materiałów zapewniających wysoką oszczędność kosztów ogrzewania zalicza się również Profit-Mata, wełna w rolkach otrzymywana z włókien szklanych. Profit-Mata przeznaczona jest do ocieplania dachów skośnych pomiędzy krokwiami, a także poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami  oraz drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych. Współczynnik przewodzenia ciepła, jaki osiąga, to już 0,035 W/mK.

Jeszcze niższą lambdą cechuje się bardzo popularna Super-Mata. Jej szczególnie niski współczynnik przewodzenia ciepła - 0,033 W/mK – pozwala uzyskać bardzo wysoki opór cieplny przegrody na poziomie wymaganym dla domów pasywnych i domów o wyjątkowo niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną bez konieczności budowania bardzo grubej przegrody z izolacją. Dzięki temu możemy korzystać z większej, bardziej komfortowej przestrzeni.  Wszędzie tam, gdzie konstrukcja budynku ogranicza możliwości użycia produktu o dużej grubości, warto zastosować innowacyjny produkt marki ISOVER – Multimax 30, który osiąga lambdę na poziomie 0,030 W/mK, co zapewnia o ponad 20% wyższą efektywność izolacji w porównaniu z innymi produktami.

Należy również nadmienić ważną cechę wełen, które prócz doskonałych parametrów izolacyjnych w zakresie termiki czy akustyki jak również bezpieczeństwa ogniowego dzięki swej paroprzepuszczalnej strukturze pozwalają „oddychać” przegrodzie i dbać o kolejny komfort mieszkańców - optymalny mikroklimat pomieszczeń.

Wszystkie produkty ISOVER z grupy low-lambda do izolacji dachu skośnego spotkały się z bardzo dużym uznaniem i otrzymały wyróżnienie Teraz Polska.

źródło i zdjecia: Isover-Saint-Gobain Construction Products Polska

 

Powiązane artykuły

» Różne technologie - jeden materiał izolacyjny - ISOVER
» ISOVER buduje pasywnie. Innowacyjne rozwiązania dla budynków energooszczędnych
» Pierwszy w Polsce dom hybrydowy z izolacją ISOVER
» ISOVER ociepla Dom Ronalda McDonalda
» ISOVER z nowym systemem izolacji dachu skośnego
» "Przygotuj się do sezonu" z Kamilem Stochem. Buduj i remontuj z ISOVER oraz FAKRO i odbierz nagrody!
» Trwają zapisy na profesjonalne szkolenia ISOVER!
» Narty Kamila Stocha na licytacji! Aukcję wspiera również ISOVER
» Precyzja dźwięku dzięki ISOVER w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
» ISOVER na Gali Fundacji Ronalda McDonalda
» ISOVER: Mostki termiczne - szkodniki dla ciepłych domów
» ISOVER po raz trzeci oficjalnym partnerem Kamila Stocha
» Podłoga pływająca – izolacja krok po kroku razem z Isover
» Termomodernizacja domu na wiosnę "Isoverem"
» Mity na temat izolacji dementuje Isover
» Nowatorskie Centrum Szkoleniowe ISOVER w Gliwicach
» ISOVER z nową kampanią wizerunkową - "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
» ISOVER z nową kampanią wizerunkową "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
» Kościół pasywny w Nowym Targu wyróżniony przez ISOVER
» Zostań wakacyjnym ambasadorem ISOVER!
» Mistrzowie Izolacji - kolejna edycja programu ISOVER
» ISOVER dba o komfort klientów
» "Mistrzowie Izolacji" - kolejna edycja programu ISOVER
» ISOVER wspiera aukcję charytatywną
» ISOVER z Aprobatą Techniczną
» ISOVER wspiera młode talenty
» ISOVER Budowlaną Firmą Roku 2013
» ISOVER uzyskał Zielone Rekomendacje Techniczne
» Działania ISOVER na rzecz zrównoważonego budownictwa
» ISOVER wyróżniony tytułem Marki Wysokiej Reputacji - PremiumBrand
» Rusza konkurs Isover Energy Efficiency Awards
» Isover - kompleksowe rozwiązania w izolacji