Termo Organika umacnia pozycję lidera jakości

Dodano: piątek, 24 października 2014 08:08

Firma po raz trzeci zdobyła pierwsze miejsce w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości 2014, zajęła też pierwsze miejsce otrzymując złotą statuetkę Budowlanej Marki Roku 2014. Jako jedyna firma z branży, Termo Organika posiada na wszystkie swoje wyroby prestiżowe Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej. W tym roku spółka zyskała także uznanie międzynarodowe: jako jedyna firma z Polski należy do European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS) wpływowej organizacji zrzeszającej najważniejsze stowarzyszenia i producentów styropianu z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Swoją wysoką pozycję Termo Organika buduje systematycznie od wielu lat. Firma dostarcza na rynek zarówno najwyższej jakości, stale unowocześniane styropiany, jak i kompletny system ociepleń zapewniający niezbędne materiały potrzebne do wykonania pełnej izolacji budynku.  Zespół naukowców intensywnie pracuje nad technologiami poprawiającymi jakość styropianów, tynków, farb i klejów, wprowadza modyfikacje, zmienia technologię i sposoby produkcji, poszukując najbardziej wartościowych rozwiązań. Jakość produktów Termo Organiki jest efektem wyśrubowanych standardów technologicznych oraz surowych procedur kontrolnych. We wszystkich fabrykach firmy funkcjonują laboratoria, w których badane są wszystkie partie materiałów na każdym etapie produkcji.

Złote Godło - Konsumencki Lider Jakości

Za nami już 3 edycje tego programu (2012, 2013, 2014). We wszystkich na pierwszym miejscu w kategorii styropian plasuje się Termo Organika z prawem do posługiwania się Złotym Godłem Lidera Jakości. Wyniki tegorocznej edycji potwierdzają rosnącą przewagę produktów Termo Organiki nad konkurencją, zwłaszcza w zakresie jakości wyrobów ocenianej przez ekspertów i konsumentów. W porównaniu z ubiegłym rokiem Termo Organika powiększyła przewagę nad kolejną firmą w konkursie "Konsumencki Lider Jakości" z 3 do 12.5  punktów procentowych.

W ramach programu przeprowadzono ogólnopolskie badania opinii konsumentów na temat rynku styropianów. Kilka tysięcy respondentów odpowiedziało na pakiet pytań związanych m.in. ze znajomością rynku styropianów, producentów, cen, dostępności, czy w końcu jakości. Badania potwierdziły też, że Termo Organika jest najbardziej znaną marką w branży. Respondenci przy okazji wywiadów byli proszeni o uzasadnienie swojego wyboru. Głosujący na Termo Organikę najczęściej wymieniali następujące atuty produktów firmy: dobry stosunek cena/jakość oraz fakt, że produkty spełniają oczekiwania kupujących. Respondenci musieli również przypisać skojarzenia dotyczące badanych marek. Termo Organika najczęściej kojarzona jest z "interesującymi" kropkami w styropianie, produktami najwyższej jakości oraz energooszczędnością.

Od lat stałe uznanie dla naszej firmy i jej produktów wśród klientów, praktyków z branży oraz instytucji międzynarodowych nie może być przypadkowe. To potwierdzenie pozycji lidera oraz wysokiej jakości naszych materiałów do ocieplenia budynków, mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki. Szczególnie cenne jest dla nas pierwsze miejsce, czyli "Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości 2014". Otrzymujemy je faktycznie dzięki głosom Polaków, którzy docenili jakość naszych produktów i wskazali na Termo Organikę podczas badań na terenie całego kraju. Można powiedzieć, że to swego rodzaju nagroda publiczności.

Termo Organiki wśród najlepszych w Europie

Od czerwca 2014 Termo Organika należy do prestiżowego i wpływowego EUMEPS zrzeszającego najważniejszych producentów styropianu oraz stowarzyszenia producentów z krajów Unii Europejskiej. Stowarzyszenie, współpracując z Komisją Europejską, ustala nowe standardy rozwoju budownictwa oraz współtworzy regulacje prawne m.in. dotyczące budownictwa energooszczędnego. Głównym celem przystąpienia Termo Organiki do organizacji EUMEPS jest zacieśnienie współpracy na poziomie europejskim z czołowymi przedsiębiorstwami i stowarzyszeniami, w tym wymiany doświadczeń i wiedzy związanej z technologią produkcji styropianu. EUMEPS współpracuje ze strukturami UE w dziedzinie legislacyjnej, uczestnicząc w tworzeniu regulacji prawnych m.in. związanych ze standardami energooszczędności w budownictwie, ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Budowlana Marka Roku 2014

W 2014 roku również i w tym konkursie Termo Organika zajęła kolejny raz pierwsze miejsce w kategorii "Styropiany", otrzymując złotą statuetkę potwierdzającą niekwestionowaną pozycje lidera. W nowej kategorii "Kompleksowe Systemy Ociepleń" brązową statuetką wyróżniono "Kompletny system Ociepleń Termo Organika". Tegoroczne wyniki konkursu na Budowlaną Markę Roku 2014 ustalono po przeprowadzeniu wywiadów wśród firm wykonawczych sektora budowlanego. Wywiady zostały zebrane przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku - eksperta w dziedzinie badań sektora budowlanego. Tworzony od 10 lat ranking powstaje na podstawie pełnej próby badawczej przeprowadzanej wśród wykonawców z całej Polski i sprofilowanych dla poszczególnych kategorii produktowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział niemal dwa tysiące niezależnych respondentów.

Rekomendacje Instytutu Techniku Budowlanej 2014

Kupując styropian Termo Organiki klient ma pewność co do deklarowanych przez producenta wysokich parametrów technicznych. Potwierdza to fakt posiadania przez firmę rekomendacji technicznych i jakości RTQ wystawianych przez renomowany Instytut Techniki Budowlanej. Co ważne podkreślenia, firma  chcąc legitymować się tego typu gwarancjami  jakości, wyraża zgodę na niezapowiedziany zakup dowolnie wybranego styropianu w dowolnym miejscu i czasie, który następnie musi przejść pozytywnie szczegółową kontrolę oraz testy w laboratoriach ITB.  Termo Organika jako jedyna firma w Polsce  ma rekomendacje RTQ na wszystkie swoje wyroby.

Termo Organika z wyróżnieniami nie tylko w 2014 r.

Termo Organika jest od lat laureatem wielu innych prestiżowych nagród i wyróżnień takich jak: "Certyfikat Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości" czy "Laureat Programu Promocji Jakości" przyznawany przez Europejską Kapitułę Jakości i Ekologii. Firma otrzymała również "Orły Polskiego Budownictwa" - wyróżnienie w kategorii producenci materiałów budowlanych.

źródło i zdjęcie: Termo Organika