Przepis na dom idealny

Dodano: czwartek, 27 listopada 2014 15:24

Zanim spośród setek dostępnych gotowych projektów domów znajdzie się ten jeden idealny, warto poznać kilka podstawowych zasad jego wyboru. Znaczenie ma nie tylko lokalizacja, ale również wielkość działki pod inwestycję czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego informujący o tym, np. jakiego rodzaju dachy mogą mieć domy na danym terenie.

Na gotowe projekty domów najchętniej decydują się mieszkańcy województwa lubuskiego i lubelskiego, gdzie niemal 80% inwestorów wybiera gotowe projekty domu. Najbardziej popularny metraż domów to od 100 do 150 metrów preferowany przez około 40% budujących.

Na decyzje inwestorów mają wpływ koszty związane z budową. Gotowe projekty domów są zazwyczaj tańsze niż te przygotowywane na specjalnie zamówienie, a ich oferta jest tak szeroka, że klienci bez problemów znajdą wymarzony projekt. Niemal połowa klientów planuje rozpoczęcie budowy jak najszybciej, czyli w ciągu około 3 miesięcy od zakupu projektu.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą zakupu gotowego projektu domu należy zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi nie tylko projektu, ale także otoczenia przyszłego domu.

źródło i zdjęcie: Pracownia Projektowa Dobre Domy