Płaćmy mniej za ogrzewanie. Dobra rada firmy Termo Organika

Dodano: wtorek, 27 stycznia 2015 11:59

Zima, mimo że w tym roku lżejsza niż zazwyczaj, to jednak pochłania znaczne pieniądze na ogrzanie domu. Można temu zaradzić! Najlepszym sposobem jest oczywiście ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Zawsze warto wykorzystać łatwe i skuteczne metody niwelujące niewłaściwe przyzwyczajenia domowników, a pozwalające właścicielom ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Kilkumiesięczny sezon grzewczy, nawet przy statystycznie cieplejszej zimie może wiązać się z rachunkami liczonymi w tysiącach złotych. Na szczęście coraz więcej Polaków nie chce przepłacać za ciepło w domu i decyduje się na termomodernizację, która jest najskuteczniejszym rozwiązaniem wpływającym na komfort cieplny domu oraz obniżenie kosztów jego eksploatacji. W nowo powstających domach energooszczędne rozwiązania stają się standardem.

"Zastosowanie styropianów o odpowiedniej grubości to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących zyski każdego roku" - mówi Krzysztof Krzemień dyrektor techniczny Termo Organiki

"Raz dobrze wydane pieniądze pracują w naszym klimacie co najmniej kilka miesięcy każdej jesieni i zimy, nie wspominając o lecie, kiedy to dobrze zaizolowane ściany chronią nas przed upałem. Ocieplając dom kompletnym systemem ociepleń Termo Organiki z wykorzystaniem 15 centymetrowej warstwy styropianu w kropki można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Jeśli jednak docieplenie ścian domu mamy wciąż przed sobą, możemy zastosować kilka "sztuczek", by ograniczyć koszty ogrzewania. Warto zmienić przyzwyczajenia, które zimą uszczuplają domowy budżet związany z zapewnieniem ciepła naszego domowego gniazdka. Lista prostych trików ograniczających zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu:

  • Zdecydowanie lepiej wietrzyć mieszkanie przez kilka minut przy szeroko otwartych oknach, niż zostawiać je na dłuższy czas lekko uchylone.
  • Nie warto zbyt mocno ogrzewać pomieszczeń gospodarczych oraz utrzymywać tej samej temperatury we wszystkich pomieszczeniach całą dobę. Na przykład mniejsza praca kaloryferów pod naszą nieobecność to spore oszczędności energii (ok. 10-15%). Nie we wszystkich pomieszczeniach temperatura musi być również jednakowa, co wpłynie na oszczędność energii i dodatkowe finansowe bonusy. W sypialni na przykład zdecydowanie lepiej się śpi, a organizm szybciej się regeneruje, kiedy temperatura jest niższa o kilka stopni niż w pozostałych pomieszczeniach.
  • W pochmurny dzień starajmy się zasłaniać okna zasłonami i roletami. To spowoduje, że ciepło nie będzie miało łatwej ucieczki na zewnątrz domu. W przypadku słonecznego dnia, odwracamy działanie, rozsuwamy wszystkie żaluzje, zasłony, firanki czy rolety tak, by słońce miało łatwą drogę do wnętrza domu i nagrzało jego pomieszczenia.
  • Warto umieścić ekrany odbijające ciepło za grzejnikami. To rozwiązanie gwarantuje, że odbite ciepło wróci do wnętrza budynku zamiast uciekać na zewnątrz przez ściany. Nie zasłaniamy również grzejników zasłonami czy firankami.
  • Zarówno w ocieplonym, jak i nieocieplonym budynku, przed przenikaniem chłodu ochroni nas dokładne uszczelnienie okien i drzwi.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

 

Powiązane artykuły

» Konkurs Termo Organiki "Nakręć się na czarne kropki" rozstrzygnięty
» Złoto dla lidera - Budowlana Marka Roku 2016 dla Termo Organiki
» Termo Organika zapewnia komfortowy chłód pomieszczeń jak w średniowiecznym zamku
» Wakacyjny remont – najlepsza pora na termomodernizację
» Omenaa Mensah odwiedziła krakowski dom dziecka jako ambasadorka Termo Organiki
» Jaki kupić styropian, aby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu?
» Termo Organika zachęca: Budujcie energooszczędnie, bo to się opłaca!
» Budujcie energooszczędnie. To się opłaca
» Wygodne i bezpłatne e-narzędzia Termo Organiki
» Termo Organika uhonorowana tytułem Konsumencki Lider Jakości 5-lecia 2011-2016
» Omenaa Mensah pomalowała dom dziecka. Myśl: Ciepło.
» Termo Organika wspiera charytatywne skoki spadochronowe
» Jak ocieplić dom styropianem?
» Budowlana Marka Roku 2017 dla Termo Organiki
» Konkurs filmowy Termo Organika. Nakręć się na czarne kropki
» Gwiazdy w szczytnym celu
» Co łączy architekturę i robotykę?
» Konsumencki Lider Jakości 2016 dla Termo Organiki
» Termo Organika umacnia pozycję lidera jakości
» Nowoczesne i bezpłatne e-narzędzia od Termo Organiki
» Sprawdzona jakość systemu Termo Organiki
» Buduj pasywnie - Rosnąca świadomość inwestorów
» Zaplanuj remont domu
» Budowlana Marka Roku 2015 dla Termo Organiki
» Termo Organika Sprzymierzona
» Ograniczamy koszty ogrzewania w środku sezonu
» Najbardziej kolorowe rozpoczęcie wiosny!
» Termo Organika przystąpiła do europejskiego stowarzyszenia EUMEPS
» Termo Organika wspiera ośrodki społeczne
» Termo Organika mecenasem wydarzeń artystycznych
» Dwa warianty energooszczędności w systemie Termo Organika
» Znak jakości TOQ - Termo Organika Quality
» Termo Organika zaprezentowała pomarańczowy styropian