Coraz bardziej ekologiczny Synthos XPS

Dodano: piątek, 17 kwietnia 2015 15:39

Od kilku lat obserwuje się na świecie i w Polsce dynamiczny wzrost zainteresowania inwestorów produktami ekologicznymi oraz związanymi z nimi certyfikatami proekologicznymi. Jest to związane z coraz to większą świadomością ekologiczną, modą na produkty „eko”, „zielone”. Rok temu Synthos dla wszystkich odmian swoich produktów Synthos XPS, a wiec produktów ekologicznych stanowiących część projektu „Green lambda” uzyskał tzw. profile środowiskowe wg BREEAM a wraz z nimi wskaźnik ratingowy A dla zastosowania „Homes”.

Same profile środowiskowe są miarą skwantyfikowanego wpływu produktu na środowisko poszczególnych materiałów budowlanych lub ich systemów w całym ich okresie życia od wydobycia surowców do  zagospodarowania odpadu po zużyciu.

Z kolei wskaźnik A (możliwe są od A+ - najlepszego do E – najgorszego) stawia produkty Synthos XPS wysoko w hierarchii produktów ekologicznych.

Na przełomie 2014 i 2015 z kolei produkty Synthos XPS przeszły udanie proces re-certyfikacji BREEAM. Wraz z nią, Synthos XPS uzyskał wskaźnik ratingowy A dla innych ważnych zastosowań, tj. „Retail”, „Schools”, „Offices”, „Health” i „Industrial shed”.

źródło i zdjęcia: Synthos S.A.

Firma Synthos