JONIEC Liderem Przedsiębiorczości Społecznej

Dodano: poniedziałek, 22 czerwca 2015 15:46

Firma JONIEC otrzymała tytuł Małopolskiego Lidera Przedsiębiorczości Społecznej w kategorii "Przedsiębiorstwo wspierające rozwój ekonomii społecznej w Małopolsce". Firma została nagrodzona za wspieranie działań Stowarzyszenia REMEDIUM z Tymbarku poprzez bezinteresowną pomoc, zaangażowanie w realizację różnorodnych przedsięwzięć, wsparcie finansowe i merytoryczne stowarzyszenia.

Uroczysta Gala odbyła się w dniu 17 czerwca 2015 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Organizatorem konkursu jest już po raz piąty Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

Cel konkursu: promocja organizacji pozarządowych, spółdzielni, spółek non profit, które swoje cele społeczne realizują m.in. dzięki działalności gospodarczej. W konkursie nagradzane są także samorządy oraz przedsiębiorstwa wspierające przedsięwzięcia społeczne.

Firmę JONIEC do konkursu zgłosiło Stowarzyszenie REMEDIUM z Tymbarku. Główny obszar działalności stowarzyszenia koncentruje się na prowadzeniu warsztatu terapii zajęciowej dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z terenu powiatu limanowskiego. Stowarzyszenie podejmuje również szereg inicjatyw mających na celu zaangażowanie osób niepełnosprawnych w aktywne życie społeczne i zawodowe. 

źródło i zdjęcie: Joniec