Nowe Budowane.pl – portal o budowaniu gruntownie przebudowany

Dodano: piątek, 31 lipca 2015 13:25

Budowane.pl to jedno z największych archiwów w polskim internecie, w którym można podpatrzeć wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane – od domów jednorodzinnych, po wielkogabarytowe obiekty przemysłowe, czy użyteczności publicznej. Portal został właśnie znacząco przebudowany, by jeszcze atrakcyjniej prezentować treści przydatne dla wszystkich osób planujących budowę domu, jak również dla deweloperów czy wykonawców.

Budowane.pl to jeden z pierwszych serwisów budowlanych w naszym kraju, który pokazuje polskie budowy takimi, jakimi są naprawdę. Dzięki setkom artykułów, którym obszernie towarzyszą zdjęcia i filmy, można poznać tajniki budowlane, nowe technologie, a także różnorodne rozwiązania architektoniczne. Portal to jedna z kluczowych stron internetowych firmy Xella Polska, lidera wśród energooszczędnych systemów budowlanych, producenta materiałów Ytong, Silka i Multipor. Od lat to przedsiębiorstwo stawia na znaczącą obecność w internecie. Xella Polska, jako jedna z pierwszych polskich firm budowlanych, stworzyła popularny kanał filmowy na You Tubie, który ma już prawie 2 miliony wyświetleń!

Budowane.pl miały od początku być, jak sama nazwa wskazuje, kwintesencją budowy. Portal reklamuje hasło: „Zobacz, jak budują inni”. To serwis poradnikowy, który w praktyce pokazuje murowanie, budowanie, jak i remonty oraz renowacje. Treści na nim zamieszczone są interesujące zarówno dla indywidualnych inwestorów stawiających domy jednorodzinne, jak i dla dużych deweloperów budujących wielorodzinne bloki, biurowce, czy hale przemysłowe.

Po 8 latach istnienia serwis Budowane.pl przeszedł znaczącą modernizację. Odświeżono jego grafikę, uproszczono strukturę strony, tak by była jeszcze przyjaźniejsza. Funkcjonowanie i wygląd odnowionej witryny zostało opracowane i stworzone na bazie zebranych doświadczeń, szczegółowych analiz oraz opinii użytkowników. Ulepszone menu pozwala na łatwiejszy dostęp do głównych sekcji tematycznych, w tym popularnych działów „budownictwo jednorodzinne”, „budownictwo wielkoformatowe”, czy "budownictwo rolnicze". Nawigacja strony wykorzystuje zdjęcia, grafiki i czytelne ikony. Najczęściej wyszukiwane przez użytkowników treści zostały wyeksponowane.

Podobnie jak główna strona ytong-silka.pl, również budowane.pl w nowej odsłonie są serwisem w pełni responsywnym, dzięki czemu układ strony dostosuje się do wyświetlacza użytkownika. Witryna dobrze prezentuje się zarówno na komputerze, jak i na ekranie smartfona, czy tabletu. To zatem jedna z nielicznych stron budowlanych w Polsce korzystająca z tego innowacyjnego rozwiązania.

źródo i zdjęcia: Xella Polska Sp. z o.o.