Austrotherm w gronie ekspertów

Dodano: poniedziałek, 18 maja 2015 15:20

W kwietniu odbyła się trzecia edycja Konferencji miesięcznika Izolacje, zorganizowana pod hasłem „Kierunki rozwoju izolacji a wyzwania budownictwa niskoenergetycznego”.

Jest to jedyne tego typu wydarzenie w branży budowlanej i zarazem autorski pomysł redakcji magazynu. Przedsięwzięcie skierowane jest zarówno do architektów, projektantów i inżynierów budownictwa, jak również do przedstawicieli stowarzyszeń branżowych i firm budowlanych. Omówionych zostało wiele niezwykle istotnych zagadnień, związanych z materiałami i technologiami izolacyjnymi, wykorzystywanymi w budownictwie.

Uczestnikom przybliżono aspekty dotyczące m.in. poziomu izolacyjności termicznej i efektywności energetycznej w świetle aktualnych wymagań budowlanych i prawnych. Cennym uzupełnieniem sesji tematycznych stała się debata ekspercka. Do dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele czołowych producentów materiałów izolacyjnych, w tym Prezes Zarządu Austrotherm, Anna Śpiewak. Motywem przewodnim debaty stał się problem niskiej jakości większości dostępnych na rynku materiałów termoizolacyjnych. Poruszono między innymi kwestię związaną z koniecznością sumiennego informowania klientów o rzeczywistych parametrach danego wyrobu, a przez to powstrzymywanie się od działań nieetycznych.

Każdy etap prowadzenia inwestycji powinien charakteryzować się najwyższą dbałością jej uczestników. Austrotherm, jako producent materiałów budowlanych, czuje się odpowiedzialny za umożliwienie potencjalnym odbiorcom dokonywanie świadomych wyborów. Przejawem takiego podejścia jest nie tylko rzetelne informowanie klientów, poprzez czytelne oznaczenia produktów, ale przede wszystkim powstrzymanie się przed wprowadzeniem do swojej oferty styropianów w niskiej cenie, niespełniających wymaganych parametrów.

Materiały izolacyjne o lambdzie 0,044 -0,045 W/mK w zdecydowanej większości nie spełniają zalecanych parametrów wytrzymałościowych, więc jako materiały inwestycyjne powinny zostać wyeliminowane z rynku - podkreśliła na koniec debaty Anna Śpiewak, Prezes Austrotherm.     

źródło i zdjęcie: Austrotherm