EUROFLOOR - Izolacja podłogi z Recticel Izolacje

Dodano: wtorek, 07 lipca 2015 11:20

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw. termomodernizacjami budynków, czyli dostosowywaniem ich do wymagań budownictwa energooszczędnego. Jednym z etapów takiej modernizacji, oprócz instalacji oszczędnego systemu grzewczego jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. Jakich materiałów używać do prac tego typu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, zrealizowanym przy współpracy firmy Recticel Izolacje.

Termoizolacja posadzek

W stratach cieplnych budynku udział biorą również podłogi, chociaż nie na takim poziomie jak ściany przez które "ucieka" z budynku od 20% do 30 % proc ciepła. Podłoga może tracić do 10 % zgromadzonej energii cieplnej. Dlatego podejmując się termomodernizacji, a w szczególności montażu ogrzewania podłogowego należy pamiętać o odpowiedniej izolacji podłogi i stropów międzykondygnacyjnych oraz pamiętać, że błędy w izolacji posadzek będą nieodwracalne albo uciążliwe w naprawie. Ewentualne rozkuwanie betonowych warstw, ich ponowna izolacja, zalewanie jest długotrwałe i bardzo kosztowne. W przypadku wadliwego zaizolowania podłogi z systemem grzewczym straty finansowe mogą być ogromne.

Podłoga na gruncie musi być zawsze termoizolowana. W przypadku montażu systemu ogrzewania podłogowego nie można zapominać o termicznym izolowaniu także stropów międzykondygnacyjnych, ponieważ przy braku izolacji część ciepła będzie przenikać do stropu a nie do pomieszczenia które chcemy ogrzewać. Brak izolacji podłogi na gruncie oznaczać będzie przedostawanie się energii cieplnej w złym kierunku, ponieważ grunt pod budynkiem jest radiatorem odprowadzającym ciepło.

Bezkonkurencyjnym produktem pozwalającym na idealną termoizolację podłogi są płyty Recticel Eurofloor wykonane z pianki PIR. Spełniają ona najważniejsze wymagania stawiane takim produktom. Oferują bowiem wysoką izolacyjność (lambda=0,023W/mK) przy niewielkiej grubości oraz wytrzymałość na nacisk. Dzięki okładzinie odpornej na substancje alkaliczne i folii aluminiowej która stanowi ekran odbijający ciepło, dedykowane są one pod instalacje ogrzewania podłogowego.

Firma Recticel Izolacje proponuje kompleksową ofertę płyt PIR do wykonywania termomodernizacji i izolacji wszystkich elementów budynków. Wszystkie wyroby firmy oznaczone są prestiżowym znakiem jakości KEYMARK. Jest to reprezentowany przez grono niezależnych ekspertów, europejski gwarant deklarowanych w dokumentach parametrów. Na chwilę obecną Recticel Insulation jest jedynym producentem pianek PIR i PUR, który posiada prawo posługiwania się znakiem KEYMARK. Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.recticelizolacje.pl

źródło i zdjęcie: Recticel Izolacje