Dekarskie manewry na poligonie IZOHAN

Dodano: środa, 17 czerwca 2015 15:35

Producent systemowych rozwiązań hydroizolacyjnych IZOHAN, otworzył w Gdańsku poligon szkoleniowy dla wykonawców. W ramach inauguracji, 26 maja 2015 zorganizowano pierwsze warsztaty teoretyczno-praktyczne, poświęcone izolacji tarasów, dachów płaskich i stromych.

Gdański poligon IZOHANA to blisko 200 mkw funkcjonalnej i wygodnej powierzchni. Tworzy go sala wykładowa oraz przestronna, dwukondygnacyjna hala do ćwiczeń praktycznych, wyposażona we wszystkie niezbędne narzędzia i materiały do stworzenia konstrukcji i warunków odpowiadających tym na budowie. Obiekt otwarto z myślą o przeprowadzaniu testów i walidacji, a w szczególności – szkoleń dla fachowców.

Inauguracyjne szkolenie odbyło się 26 maja 2015 i cieszyło się dużym zainteresowaniem branżowych specjalistów, pochodzących głównie z północnej Polski. Doradcy techniczni IZOHANA – Sylwester Rajewski i Tomasz Czaprański, przybliżyli zgromadzonym dekarzom temat izolacji tarasów, dachów płaskich i stromych papami zgrzewalnymi, membranami bitumicznymi i gontami. Po części teoretycznej w formie wykładu, fachowcy wzięli udział w zajęciach praktycznych, które zrealizowano stosując konkretne produkty i rozwiązania systemowe oferowane przez IZOHAN. Na koniec, uczestnicy szkolenia otrzymali imienne certyfikaty ze zdjęciem.

Docelowo planujemy realizować nawet kilka szkoleń w tygodniu, a ich tematykę będziemy dostosowywali do uczestników i do problemów, z którymi najczęściej stykają się nasi kursanci podczas realizacji inwestycji – mówi Sylwester Rajewski. – Ponad to, działając w ramach Grupy ATLAS i chcąc wspierać branżowych ekspertów w rozwoju kompetencji, będziemy udostępniali nasz obiekt na potrzeby szkoleń np. Certyfikowanych Fachowców ATLASA czy wykonawców współpracujących z innymi spółkami Grupy.

Zapisów na szkolenia można dokonywać drogą mailową (szkolenia@izohan.pl) lub zgłaszając się do przedstawicieli techniczno-handlowych IZOHAN. Kolejne spotkania będą poświęcone między innymi systemom fundamentowym (w tym renowacyjnym), balkonowo-tarasowym, systemom w pomieszczeniach mokrych, basenowym oraz hydroizolacji zbiorników na wodę i nieczystości. Program obejmie także zagadnienia związane z dachami zielonymi, izolacją obiektów mostowych, rozwiązaniami na bazie membran PVC czy posadzek epoksydowych.

źródło i zdjęcie: Izohan (Izolmat, Nexler)

Firma Izohan