Jak wykonać hydroizolację tarasu?

Dodano: czwartek, 26 listopada 2015 16:16

Warstwa izolacji wodoszczelnej powinna zabezpieczyć warstwy spodnie przed migracją wilgoci, a dzięki swej elastyczności kompensować ruchy podłoża wywołane odkształceniami termicznymi. Bezpośrednio do izolacji wodoszczelnej wykonanej z IZOHAN ekofolii wysokociśnieniowej 2-składnikowej mogą być klejone okładziny ceramiczne.

Na czyste, matowo-wilgotne podłoże nanosi się cienką, kontaktową warstwę w celu zamknięcia porów w podłożu. Po naniesieniu należy odczekać ok. 3-4 godzin aby warstwa wyschła, a następnie nałożyć właściwą warstwę tak, aby cała powłoka miała 2 mm grubości (zużycie 3,0 kg/m2). Nanoszenie poszczególnych warstw może się odbywać za pomocą pędzla lub pac stalowych.

Szczególnej uwagi wymaga przygotowanie podłoża na złączach elementów pionowych z powierzchnią tarasów. Powierzchnie te różnie pracują względem siebie i naprężenia powstające pomiędzy tymi płaszczyznami koncentrują się w narożnikach. Z tego względu we wszystkich narożnikach powinny być wtopione IZOHAN taśmy uszczelniające.

Podstawowe zalety IZOHAN ekofolii wysokociśnieniowej 2-składnikowej to:

  • wysoka elastyczność umożliwiająca mostkowanie rys podłoża (1 mm przy 2 mm grubości warstwy),
  • bardzo dobra przyczepność powłoki do betonu (2,05 MPa),
  • wydłużenie przy zrywaniu 78 %,
  • bardzo wysoka wodoszczelność (odporność na wodę pod ciśnieniem 0,7 MPa),
  • paroprzepuszczalność.

Zastosowanie IZOHAN ekofolii wysokociśnieniowej 2-składnikowej, która jest produkowana na bazie mineralnej, pozwala na wykonanie okładzin ceramicznych bezpośrednio na powłoce izolacyjnej. Z uwagi na wysoką elastyczność powłoki wymaga się stosowania klejów wysokoelastycznych, np. IZOHAN renobud C-502.

źródło i zdjęcia: Izohan

Firma Izohan