Knauf Insulation wspiera Międzynarodowe Forum o efektywności energetycznej

Dodano: środa, 22 czerwca 2016 10:56

Rosnące zagrożenie brakiem energii oraz niekorzystnymi zmianami klimatycznymi powinno skłaniać do podejmowania dyskusji na temat efektywności energetycznej w budynkach. Pierwsze wydarzenie na skalę regionu Europy Środkowo-Wschodniej - Central and Eastern European Energy Efficiency Forum (C4E Forum), które w szerokim gronie odbiorców podejmuje tę ważną współcześnie problematykę, odbywa się właśnie w Bułgarii. Sponsorem wydarzenia jest Knauf Insulation, producent materiałów izolacyjnych.

C4E Forum trwa od wczoraj, a zakończy się 25 czerwca 2016 r. w Balchik w Bułgarii. Podczas wydarzenia powstanie swoista transgraniczna platforma wymiany wiedzy i doświadczeń, w ramach której spotykać się będą m.in. przedstawiciele organizacji międzynarodowych, instytucji rządowych i pozarządowych, związków zawodowych, fundacji, uczelni czy przedsiębiorców wykorzystujących energooszczędne technologie, aby przedyskutować wyzwania związane z energooszczędnością. Jednym z głównych sponsorów wydarzenia jest Knauf Insulation - firma aktywnie działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju i wspierająca budownictwo niskoenergetyczne.

Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w Central and Eastern European Energy Efficiency Forum, gdyż wydarzenie pozwala spojrzeć na problematykę efektywności energetycznej globalnie i w szerokim gronie poszukać najlepszych rozwiązań. W biznesie cenimy odpowiedzialność społeczną, kierując się tymi samymi wartościami co twórcy C4E Forum. Wełna mineralna Knauf Insulation może poszczycić się doskonałą charakterystyką środowiskową, a więc przyczynia się do polepszenia stanu środowiska. Powstaje przy użyciu nowoczesnej biotechnologii - ECOSE®, dzięki której odznacza się nie tylko wysoką jakością, lecz także jest przyjazna dla człowieka i jego otoczenia. Wskazuje na to naturalny, brązowy kolor produktu, tłumaczy Dariusz Adamski, Country Manager Knauf Insulation w Polsce.

Podczas C4E Forum odbywają się sesje praktyczne, umożliwiające przedyskutowanie problemów i wyzwań związanych z efektywnością energetyczną budynków z uczestnikami spotkania, warsztaty czy wieczorne posiedzenia z udziałem znakomitych mówców. Zostaną poruszone m.in. takie kwestie jak: programy i projekty modernizacji budynków różnych typów, finansowanie modernizacji, adaptacja obiektów do wpływu zmian klimatycznych, lokalne i regionalne działania na rzecz modernizacji budownictwa, podnoszenie świadomości i popytu na modernizację budynków.

Takie inicjatywy jak C4E Forum wymagają odpowiedniego rozgłosu i odpowiedzialnych społecznie partnerów, aby móc efektywnie edukować w zakresie ekologii w branży budowlanej. Stawiając na zrównoważony, kontrolowany rozwój oraz myślenie perspektywiczne dbamy o środowisko i zasoby naturalne. Tym samym niwelujemy skutki uboczne postępu technologicznego. Jednym z podstawowych elementów tej dbałości jest oszczędzanie energii, co przekłada się na pewną przyszłość aktualnych i przyszłych pokoleń, dodaje Dariusz Adamski.

Central and Eastern European Energy Efficiency Forum jest organizowane przez Bulgarian Green Building Council, European Climate Foundation oraz Chance for Buildings.

źródło: Knauf Insulation