Sonarol dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

Dodano: piątek, 30 czerwca 2017 11:47

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) powiększyło się o kolejną firmę - Sonarol Sp. j. Najda. Reprezentująca branżę wytwórców styropianu dla budownictwa organizacja liczy obecnie 29 członków.

Styropian to jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych, powszechnie stosowany w Polsce od kilkudziesięciu lat. Nasza firma oferuje szeroki asortyment płyt styropianowych, który dostosowany jest do różnorodnych potrzeb inwestorów. Zależy nam na propagowaniu standardów jakości w branży ociepleń zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami odbiorców. Z uznaniem spoglądamy na działalność PSPS w tym zakresie, dlatego też postanowiliśmy uczestniczyć w staraniach Stowarzyszenia na rzecz dobrych praktyk zarówno na etapie produkcji styropianu, jak i prawidłowego doboru oraz zastosowania tego wyrobu, powiedział Stanisław Najda, Właściciel firmy Sonarol Sp.j. Najda.

Prezes Zarządu PSPS Kamil Kiejna podkreślił, że przystąpienie każdej nowej firmy jest dla kierowanego przezeń stowarzyszenia powodem do zadowolenia i satysfakcji. Liczba zrzeszonych producentów wpływa na reprezentatywność PSPS jako organizacji branżowej, dając jej legitymację do działań w interesie branży przed organami administracji publicznej. Poza tym to właśnie poprzez firmy członkowskie mamy możliwość wdrażać i upowszechniać branżowe standardy w interesie konsumentów bezpośrednio na rynku. Aktualne wyzwania i kształt rynku styropianu w Polsce sprawiają, że jedynie świadoma i odpowiedzialna współpraca możliwie wielu jego uczestników jest w stanie zapewnić skuteczność i powszechność dobrowolnych branżowych wzorców. Kolejne akcesy do PSPS potwierdzają, że kierunek, który w tym zakresie obrała nasza organizacja, jest właściwy, a cele, które z determinacją realizuje, mają szansę powodzenia, stwierdził szef PSPS.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu zrzesza następujące firmy: Albaterm, Arbet, Arsanit, Austrotherm, Dom-Styr, Ekobud, Enerpor, Genderka, Izolbet, Izoterm, Knauf Therm, Krasbud, Neotherm, NTB, Paneltech, Piotrowski, Polstyr, Promax, Sonarol, Steinbacher Izoterm, Styr-Bud, Styrmann, Styropak, Styropian Plus, Styropmin, Styropoz, Swisspor, Termex, Tyron.

źródło i zdjęcie: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu