Afrykański ośrodek pomocy dzieciom pomalowany farbami Termo Organiki

Dodano: wtorek, 01 sierpnia 2017 10:54

Wolontariusze z Omenaa Foundation wrócili właśnie z wizyty w Ghanie. W czasie wolontariatu uczestniczyli m.in. w malowaniu pomieszczeń ośrodka Don Bosco farbami, stworzonymi we współpracy Termo Organiki oraz ambasadorki marki Omeny Mensah. Wśród wolontariuszy była Vanessa, 15-letnia córka Omeny, która zrelacjonowała przebieg prac budowlanych w powstającej na terenie ośrodka szkole Kids Haven.

Po powrocie z Ghany wolontariusze zdali relację ze swoich działań. Oprócz prowadzonych na co dzień zajęć kreatywnych, sportowych oraz językowych, wolontariusze zaangażowali się w malowanie pomieszczeń mieszkalnych podopiecznych fundacji, przebywających obecnie w ośrodku Salezjanów Don Bosco Child Protection Centre w Temie. W ośrodku znajdują się dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. W wyniku pracy wolontariuszy z fundacji na ścianach pojawiły się kolorowe, ciepłe i radosne obrazki. Do malowania użyli kolorowych farb Exclusive Color by Omenaa Mensah ufundowanych przez Termo Organikę.

To specjalnie przygotowana linia farb trwałych i odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Część dochodu z ich sprzedaży zasila konto Omenaa Foundation, w ten sposób przybliża realizację flagowego projektu fundacji - budowę szkoły Dziecięcej Przystani w Ghanie.

Dziecięca Przystań (KIDS HAVEN) w budowie

Mimo, że nie udało się uzbierać jeszcze wszystkich funduszy, do tej pory Omenaa Foundation zebrała ponad 40 proc. potrzebnej kwoty, prezes fundacji podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy. W kwietniu bieżącego roku odbyło się oficjalne wkopanie kamienia węgielnego pod budowę szkoły powstającej przy ośrodku Don Bosco. Na tym etapie są już wylane fundamenty, a teraz powoli wznoszone są mury. Omenaa Mensah z każdego komercyjnego projektu przekazuje część środków na wsparcie projektu budowy szkoły. Do zakończenia budowy szkoły potrzebne jest jeszcze około pół miliona złotych.

Jak narodziła się inicjatywa Dziecięcej Przystani?

Inicjatorką powstania szkoły jest Omenaa Mensah, która kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała sytuację dzieci. Pytane o to, o czym marzą odpowiadały: "chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć". Omenaa poruszona ich historiami i marzeniami zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Edukacja to najlepsze dobro, które możemy dać Afrykanom, bo dzięki temu w przyszłości mają szansę wyrwać się z biedy i prowadzić godne życie. Omenaa po powrocie do Polski, założyła fundację i zorganizowała szereg projektów, których celem było zbieranie pieniędzy na szkołę w Temie.

źródło i zdjęcie: Termo Organika