Brawo Domy Pasywne z kolejnymi certyfikatami Saint-Gobain

Dodano: środa, 28 lutego 2018 10:40
Brawo Domy Pasywne z kolejnymi certyfikatami Saint-Gobain

W domu modelowym w Stawigudzie Fabrice Didier, dyrektor marketingu Saint-Gobain wręczył właścicielowi Grupy Brawo, arch. inż. Jackowi Roćko dokumenty potwierdzające parametry i komforty dwóch kolejnych domów jednorodzinnych. Mowa o skrajnie różnych realizacjach, które jednak doskonale pokazują ogrom możliwości, jakie oferuje inwestorom budownictwo energooszczędne i prefabrykowane.

Cztery lata temu w Stawigudzie otwieraliśmy pierwszy dom modelowy w standardzie MULTICOMFORT Saint-Gobain. Dziś architektom Brawo Domy Pasywne przekazujemy atesty dla dwóch wyjątkowych realizacji. To ogromny zaszczyt, że nasz program habitatowy ma partnera, który świadomie wdraża założenia innowacyjnego budownictwa, mówił Piotr Dąbkowski, Krajowy Menadżer Sprzedaży PREFAB & MULTICOMFORT.

Inwestorzy z Bartąga kierując się troską o niskie opłaty eksploatacyjne, postanowili zamienić większe mieszkanie na dom o mniejszej powierzchni. Pragnęli wybudować budynek, który zapewni im pełny komfort na emeryturze. Co to oznacza? Z pewnością niskie rachunki, bezproblemowe ogrzewanie, bezpieczeństwo oraz łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń. Z uwagi na krótki czas budowy, klienci zdecydowali się na technologię prefabrykatów w szkielecie drewnianym. Aby zapewnić sobie gwarancję wszystkich korzyści, postawiono na kompleksowy proces certyfikacji Saint-Gobain z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Projektanci Brawo Domy Pasywne wybiegając niejako w przyszłość, zaproponowali projekt dopasowany do wszystkich potrzeb inwestorów. W efekcie powstał parterowy dom dla dwojga o wyjątkowej, prostej bryle. Nowoczesny charakter budynku tworzą panoramiczne okna, dach bez okapu oraz ciekawa elewacja w kontrastowych kolorach. Dom wyposażony jest w łatwe w obsłudze i ekologiczne ogrzewanie gazowe bazujące na gazie z butli. Gwarantem zatrzymania energii cieplnej jest solidna i szczelna bryła doposażona w trzyszybowe okna oraz energooszczędne drzwi. W tej kwestii główną rolę odegrały produkty ISOVER, WEBER, RIGIPS oraz Glassolutions. Z racji tego, że budynek zużywa poniżej 40 kWh/m²rok, ogrzewanie domu jest tańsze, niż w budownictwie standardowym.

Imponująca powierzchnia, przestronne wnętrza oraz niespotykane, panoramiczne okna, za którymi rozciąga się przepiękny widok na jezioro Wulpińskie - realizacja Brawo Domy Pasywne w Tomaszkowie to spełnienie wszystkich marzeń o domu. I co najważniejsze - energooszczędnym! Projekt zajmuje dumne miejsce w portfolio partnera programu Saint-Gobain i nie ukrywajmy - jest z pewnością powodem zazdrości sąsiadów. Nic dziwnego - pomimo dużych rozmiarów piętrowej bryły i skomplikowania wielopołaciowego dachu udało się w tym budynku osiągnąć niskie zużycie energii na poziomie poniżej 40 kWh/m²rok. Rozłożystą bryłę domu ogrzewa instalacja gazowa zasilana gazem ziemnym. Tym samym połączono wizję budownictwa energooszczędnego z marzeniem o naprawdę dużym domu dla wielopokoleniowej rodziny.

Sekretem realizacji z Tomaszkowa jest bryła zaprojektowana według ściśle określonych wymogów oraz profesjonalne wykonawstwo zgodnie z zachowaniem wszystkich etapów procesu certyfikacji Saint-Gobain. Zapewnienie czterech komfortów i wynikających z nich niskich kosztów eksploatacji jest gwarancją dla inwestorów, że ten duży dom w przyszłości nie stanie się tzw. skarbonką bez dna, ale będzie generować oszczędności. Co więcej, powodem do dumy - tak dla firmy, jak i właścicieli - jest fakt, że budynek w najmniejszym nawet stopniu nie przyczyni się do zanieczyszczenia warmińskiej przyrody, której piękny krajobraz widać z panoramicznych okien na parterze i piętrze.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain