Nowe zaplecze techniczne Centrum Szkoleniowego ISOVER

Dodano: piątek, 12 października 2018 10:03
Nowe zaplecze techniczne Centrum Szkoleniowego ISOVER

W październiku 2018 r. zostało otwarte nowe zaplecze techniczne Centrum Szkoleniowego ISOVER, działającego przy zakładzie produkcyjnym ISOVER w Gliwicach. Od ponad 4 lat odbywają się tam szkolenia z zakresu izolacji dla wykonawców. Zajęcia obejmują zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne na specjalnych konstrukcjach szkoleniowych.

Tylko w 2018 roku w Centrum Szkoleniowym ISOVER odbędzie się ponad 70 szkoleń, w których łącznie weźmie udział ponad 1100 uczestników. W większości są to wykonawcy - osoby indywidualne i firmy, które na co dzień specjalizują się w montażu materiałów izolacyjnych.

O tym, jak dynamicznie rozwija się ten rynek i jak olbrzymia jest potrzeba szkoleń, świadczy rosnące z roku na rok zainteresowanie działalnością Centrum w Gliwicach i wysoka frekwencja na szkoleniach. Zmieniają się przepisy prawne, warunki techniczne, a przede wszystkim rozwiązania, które dają nowe możliwości.

- Nasza branża od kilku lat nie zwalnia tempa. Sukcesywnie przygotowujemy się do zmiany Warunków Technicznych, która czeka nas od końca 2020 roku. Od kilku miesięcy obowiązuje nowa norma dotycząca wymagań akustycznych w budynkach.

- Tych ważnych zmian jest naprawdę wiele, dlatego potrzeba szkoleń w tym zakresie jest tak duża. W Centrum Szkoleniowym ISOVER największy nacisk kładziemy jednak na umiejętności praktyczne i nieustannie zwiększamy nasze możliwości w tym zakresie - podkreśla Paweł Polak, kierownik produktu ISOVER.

NOWE ZAPLECZE TECHNICZNE CENTRUM SZKOLENIOWEGO ISOVER

Na dwóch kondygnacjach Centrum o łącznej powierzchni użytkowej ponad 500 m2 znajdują się sala wykładowa „Thermistar”, sala treningowa „Mistrzów Izolacji” do prowadzenia szkoleń praktycznych oraz cała infrastruktura uzupełniająca, w tym modele z przekrojami wzorcowych rozwiązań izolacyjnych ISOVER oraz nowa konstrukcja dla aplikacji: dach skośny, ściana działowa, przedścianka, stropy drewniane, podłoga na legarach, sufit podwieszany, izolacja koszy dachowych i glifów okiennych.

Daje ona szeroki zakres możliwości szkoleniowych oraz pozwala na przeprowadzanie testów izolacji. Dzięki niej zajęcia praktyczne są bardziej efektywne i komfortowe dla uczestników. Niezmiennie prowadzone są testy szczelności, szkolenia z izolacji sufitów żelbetowych, fasad wentylowanych, instalacji technicznych HVAC oraz izolacji przemysłowych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy przesłać zgłoszenie wraz z wymaganymi danymi. Najbliższe terminy dostępne są na stronie: www.isover.pl/szkolenia

Źródło i zdjęcie: ISOVER SAINT-GOBAIN