Fabryka firmy Plast-Box na Ukrainie

Dodano: piątek, 26 sierpnia 2011 11:48

Firma Plast-Box SA jest wiodącym projektantem i producentem opakowań z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla branży chemiczno-budowlanej. Otwarcie nowego zakładu, zbudowanego w Czernihowie, planowane jest na 1 września 2011 r.

Nowa fabryka firmy Plast-Box na Ukrainie ulokowana jest w jej północnej części, 160 km od Kijowa, około 60 km od granicy białoruskiej i 60 km od rosyjskiej. Położenie to jest wynikiem rozpatrzenia korzyści ekonomicznych i logistycznych. Pozwala na sprawny transport materiałów oraz dystrybucję produktów na terenie Ukrainy i państw sąsiednich.

"Inwestycja w nową fabrykę w Czernihowie na Ukrainie to efekt konsekwentnej realizacji strategii grupy Plast-Box SA. Zgodnie z jej założeniami w latach 2011-2013  firma zamierza osiągnąć 50% wzrost przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów" - mówi Grzegorz Pawlak, prezes firmy Plast-Box, pełniący również obowiązki dyrektora zarządzającego nowego zakładu.

Uruchomienie fabryki firmy Plast-Box na Ukrainie ma posłużyć znacznemu zwiększeniu obszaru zagranicznej ekspansji spółki. Przedsiębiorstwo chce ugruntować swoją pozycję dostawcy dla sektora chemicznego i spożywczego. Planuje zwrot w kierunku klientów mających zakłady przede wszystkim na terenie WNP.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box SA jest wiodącym polskim producentem opakowań z tworzyw sztucznych. Z założonej w 1983 r. małej firmy prywatnej powstało przedsiębiorstwo zatrudniające 180 pracowników. Po zajęciu miejsca w czołówce branży na rynku krajowym, rozwija obecnie własną strategię eksportową.

źródło i zdjęcie: Plast-Box SA