Prefabrykowane domy kompozytowe wejdą na polski rynek

Dodano: wtorek, 02 sierpnia 2011 15:01

W najbliższym czasie firma budowlana LS TECH HOMES planuje wejście na polski rynek deweloperski. Będzie realizować innowacyjną technologię kompozytową budowy domów energooszczędnych.

Prefabrykowane domy kompozytowe, według zapewnień firmy, będą bardziej ekonomiczne, czyli tańsze i szybsze w budowie niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Ich nowoczesna technologia zachowa wszelkie normy bezpieczeństwa i standardy budowlane.

Zdaniem producenta, duże zapotrzebowanie występujące w budownictwie mieszkaniowym przyczyni się do tego, że prefabrykowane domy kompozytowe wejdą na polski rynek w krótkim czasie. Spółka LS TECH HOMES będzie oferowała budowę domów z gotowych elementów, co jest niezwykle wygodne i pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycji.

Różnorodne elementy konstrukcji nośnej budynków wytwarzane w firmie LSTH przechodzą obecnie badania na Politechnice Gdańskiej w Katedrze Podstaw Budownictwa i Inżynierii Materiałowej. Niebawem powstanie tam dom modelowy powiązany z modelem numerycznym. Umożliwi to dalsze badania i analizy.

Prefabrykowane domy kompozytowe wejdą na polski rynek również jako oferta dla budownictwa komercyjnego. Pozwoli to na dotarcie produktów firmy LS TECH HOMES do szerokiego grona klientów indywidualnych oraz instytucji publicznych i firm deweloperskich.

"Szereg zalet tej innowacyjnej technologii a przede wszystkim niższe koszty, krótki czas realizacji, znaczne ograniczenie kosztów budowy, remontów, a także marzeń o posiadaniu własnego domu pozwalają zakładać, iż technologia ta przyjmie się na rynku polskim oraz w krajach Europy" - mówi Les Surowiec, prezes zarządu LS TECH HOMES SA.

Dla realizacji projektu wejścia na polski rynek unikalnej technologii prefabrykowanych domów kompozytowych stworzony zostanie system lekkich paneli w postaci połączonych płyt magnezowych i styropianowych. Znajdą one zastosowanie jako panele ścienne i dachowe, stropowe oraz podłogowe. Powstanie również system ocieplania budynków.

"Wprowadzenie możliwości zastosowania innowacyjnego produktu, jakim będą panele samonośne pozwoli firmie na rozwój i realizację poszczególnych inwestycji, zagwarantuje miejsca pracy oraz będzie zgodne z polityką horyzontalną i środowiskową" - dodaje Les Surowiec.

źródło i zdjęcie: LS TECH HOMES