Termo Organika zaprezentowała pomarańczowy styropian

Dodano: czwartek, 11 sierpnia 2011 12:34

Popularny produkt Termo Organiki, styropian w kropki, poddano procesowi o przebiegu zbliżonym do mikroenkapsulacji. Nowy styropian jest łatwy do rozpoznania ze względu na jasnopomarańczowy kolor. Czarne kropki pozostały. Inaugurującą produkt konferencję prasową uatrakcyjniła oprawa artystyczna.

Nowa generacja materiałów izolacyjnych do wykorzystywania w budownictwie wzbogacona została w pigmentowy filtr ochronny będący efektem laboratoryjnych prac z ostatnich lat. Stworzono klasę nowoczesnych styropianów o niezwykle użytecznych właściwościach. Nowy, pomarańczowy styropian prezentowano na konferencji prasowej zorganizowanej 28 lipca 2011 r.

Pomarańczowy styropian z filtrem UVPokrycie cząsteczek polistyrenu ochronnym filtrem pigmentowym ogranicza szkodliwość ultrafioletu i pozwala ściślej wypełnić wiązania kulek styropianu. Płyty pomarańczowego styropianu mają mieć lepsze właściwości użytkowe. Będą bardziej szorstkie, dzięki czemu lepiej zwiążą klej, co pozwoli na trwalsze łączenie systemu ocieplenia. Z kolei filtry fluorescencyjne zmniejszą odbicie światła od płyty, co ograniczy efekt lśnienia występujący podczas montażu.

Na konferencji prasowej Termo Organika zaprezentowała pomarańczowy styropian EKO, w skład którego weszły jedynie takie dodatki uniepalniające, które są przyjazne dla środowiska. Dotychczas wykorzystywano je w przemyśle samochodowym, tekstylnym oraz meblowym. Pomarańczowy styropian EKO wyprzedza wymagania norm Unii Europejskiej i nie ma obecnie odpowiednika na polskim rynku.

Termo Organika zaprezentowała pomarańczowy styropian w kropki oraz w wersji EKO podkreślając, że produkty te objęte są Certyfikatem Zgodności z Normą Europejską  i Rekomendacjami Technicznymi i Jakości RTQ. Technologia produkcji oraz receptury styropianów chronione są patentami.

Producent inwestuje w technologie przyjazne środowisku. Zakład w Siedlcach wyposażono w nowoczesny katalityczny system oczyszczający gazy emitowane w procesie produkcyjnym, a zakład w Głogowie wzbogacono o linię recyklingu pozostałości z płyt styropianowych odbieranych z placów budowy. W ten sposób w branży izolacji budowlanych Termo Organika staje się liderem działań proekologicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Termo Organika, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Termo Organika