Fabryka Plast-Box na Ukrainie została uruchomiona

Dodano: wtorek, 13 września 2011 09:05

Nowy zakład firmy Plast-Box SA w Czernihowie na Ukrainie został oficjalnie otwarty 1 września 2011 r. Jest to trzecia fabryka grupy a druga na Ukrainie. Obecnie zakład zatrudnia 80 pracowników.

Otwarciu nowego zakładu towarzyszyła oficjalna oprawa i uroczysty bankiet. Fabryka stanowi potwierdzenie efektywnie prowadzonej na wschodnim rynku ekspansji polskiej firmy wytwarzającej opakowania z tworzyw sztucznych, które wykorzystuje m.in. chemia budowlana. W uroczystości otwarcia udział wzięło 100 zaproszonych osób. Gośćmi byli klienci, handlowi partnerzy, kooperanci z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Polski oraz pracownicy firmy Plast-Box SA.

Uroczyste przecięcie wstęgiFabryka Plast-Box na Ukrainie została uruchomiona w obecności reprezentantów lokalnych władz: gubernatora obwodu Volodimira Homenko, mera miasta Czernihów oraz przedstawicieli ambasady RP w Kijowie. Dossier nowego zakładu w Czernihowie przedstawiła zastępczyni dyrektora Plast-Box Ukraina, Tatiana Budyonna. Korzyści dla gospodarczej unii Polski i Ukrainy przedstawił Michał Falenczik, reprezentujący polską ambasadę. Część oficjalna została zakończona uroczystym przecięciem wstęgi, po którym goście zwiedzili nowy zakład.

Fabryka Plast-Box na Ukrainie zajmuje powierzchnię blisko 5400 m2. Znajduje się w niej innowacyjny park maszynowy. Obecnie pracuje 9 dużych wtryskarek KraussMaffei i HUSKY Hylectric. Miesięcznie przetwarzają one 250 ton polipropylenu i HDPE. Planowane jest zwiększenie liczby urządzeń produkcyjnych do 30 sztuk. W efekcie, do końca 2011 r., moce produkcyjne wzrosną do 300 ton miesięcznie, a w przyszłości nawet do 600 ton na miesiąc.

Wartość sprzedaży produktów z nowej fabryki w Czernihowie ma jeszcze w 2011 r. osiągnąć 30 mln zł. Przyczyni się do tego współpraca z firmą Curver w zakresie produkcji dużych pojemników na kółkach oraz kontenerów i pojemników na odpady dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Kolejna fabryka Plast-Box na Ukrainie została uruchomiona jako efekt konsekwentnego rozwoju przedsiębiorstwa. Poszerza ona dalsze perspektywy współpracy handlowej między Polską i Ukrainą.

źródło i zdjęcie: Plast-Box SA