Jesienne targi budownictwa SIBEX Jesień w Expo Silesia

Dodano: środa, 14 września 2011 11:49

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień otwierają jesienny sezon targowy w sosnowieckim centrum wystawienniczym Expo Silesia. Dwudniowe targi rozpoczynają się w sobotę 17 września 2011 r. Wśród wystawców jest ponad 130 firm.

Podczas targów z pewnością nie zabraknie nowinek z branży budowlanej, porad ekspertów oraz atrakcji towarzyszących. "Jeśli budujesz własny dom, kupujesz mieszkania, planujesz inwestycje, szukasz inspiracji lub po prostu chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu to SIBEX Jesień jest imprezą z pewnością dla Ciebie" - zapewnia Henryk Skup, dyrektor projektu.

Jesienne targi budownictwa SIBEX Jesień w Expo Silesia zaprezentują szeroki wachlarz ofert branżowych i propozycji na stoiskach wystawienniczych ponad 130 przedsiębiorstw. Będzie to największa ekspozycja targowa o tej tematyce, zlokalizowana w południowej Polsce.

W sobotę 17 września 2011 r. po raz pierwszy na Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień odbędzie się seminarium "Buduj z drewna" na temat budowy domów w technologii szkieletowej. Patronat nad seminarium objęło Stowarzyszenie Dom Drewniany.

Prowadzącym seminarium będzie Wojciech Nitka, prezes SDD z Gdańska. Omówi on szereg ciekawych zagadnień związanych z budową domów z drewna. Stowarzyszenie Dom Drewniany od lat propaguje budownictwo drewniane, a obecnie prowadzi działania mające na celu otrzymanie Europejskiej Aprobaty Technicznej - certyfikatu ETA.

Odbędzie się też prezentacja, należącego do SDD producenta domów w technologii szkieletowej, firmy DREWDOM-Mętel. Na stoisku Stowarzyszenia Dom Drewniany można będzie nabyć literaturę fachową oraz uzyskać profesjonalne porady związane z tą technologią.

Jesiennym targom budownictwa SIBEX Jesień w Expo Silesia towarzyszy Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO. Imprezie udzielił wsparcia biskup Diecezji Sosnowieckiej, ksiądz Grzegorz Kaszak. W ramach salonu odbędą się seminaria i wykłady na temat pozyskiwania dotacji na renowację budynków z funduszy europejskich.

W praktycznej strefie pokazowej jesienne targi budownictwa SIBEX Jesień w Expo Silesia oferują dodatkowo pokaz farb i tynków dekoracyjnych oraz pokaz sztuki dekarskiej, zorganizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Ekspozycje targowe dostępne są dla zwiedzających w godzinach od 9 do 17.

źródło i zdjęcie: exposilesia.pl