Konferencja "Future 4 Build, Return-On-Investment. Możliwości i Zagrożenia Budownictwa Zrównoważonego"

Dodano: środa, 21 września 2011 07:57

Dwudniowe spotkanie branżowe, które odbędzie się w dniach 17 - 18 października 2011 r., poruszy zagadnienia osiągnięcia zwrotu wydatków poniesionych na inwestycje zrównoważone. Udział wezmą specjaliści i eksperci z Polski i z zagranicy. Najnowsze rozwiązania z sektora budownictwa zrównoważonego będą prezentowane w ramach wystawy Expo Arena.

Swoimi doświadczeniami i praktycznymi rozwiązaniami podzieli się 55 prelegentów z Europy i z Polski. Omówione zostaną tematy pozyskiwania funduszy na budownictwo zrównoważone, aspekty technologiczne i kosztowe oraz wpływ wymagań i dyrektyw unijnych na działanie przedsiębiorstw.

Organizatorzy konferencji "Future 4 Build, Return-On-Investment. Możliwości i Zagrożenia Budownictwa Zrównoważonego" zapraszają do odbycia spotkań odbiorców z dostawcami i producentami oraz obejrzenia interaktywnych prezentacji najnowszych produktów z oferty wiodących krajowych i międzynarodowych producentów.

Zaprezentowane zostaną światowe trendy i innowacje oraz możliwości ich wykorzystywania dla odniesienia sukcesu biznesowego. Przedstawione będą także międzynarodowe warunki dokonywania ocen w odniesieniu do obowiązujących w Polsce przepisów i standardów.

Kluczowym elementem konferencji jest prezentacja najnowszych rozwiązań dla sektora zrównoważonego budownictwa w ramach EXPO ARENA.

Wybrane tematy konferencji "Future 4 Build, Return-On-Investment. Możliwości i Zagrożenia Budownictwa Zrównoważonego":

  • Energooszczędny, pasywny, zielony - od projektu do realizacji.
  • Czynniki niezbędne dla stworzenia budynku zeroenergetycznego.
  • Dyrektywa 31/2010/WE o charakterystyce energetycznej budynków - przekształcenie i jej implikacje dla Polski.
  • Pozyskiwanie funduszy na inwestycje budownictwa zrównoważonego - dobre praktyki.
  • Innowacyjne trendy w światowym budownictwie zrównoważonym.

Dostępny do pobrania jest program konferencji i formularz uczestnictwa. W serwisie Future 4 Build zamieszczony jest również film promujący to wydarzenie.

Tegoroczną konferencję Future 4 Build sponsorują firmy: BASF, Colliers International, ISOVER Saint-Gobain, Knauf Insulation, Linklaters oraz ROCKWOOL.

Wśród zaproszonych prelegentów wystąpią: Roland Leuck z firmy BASF, Armin Mayer reprezentujący Institute for Building Efficiency, Arkadiusz Węglarz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Jolanta Lessig z firmy Pilkington Polska, Ewa Kosmala z Knauf Insulation, John Pike z International Sustainability Alliance, Maria Dreger z Rockwool Polska, Beatrice Taylor z firmy Linklaters i inni.

Konferencja "Future 4 Build, Return-On-Investment. Możliwości i Zagrożenia Budownictwa Zrównoważonego" stanowi doskonałą okazję do przeprowadzenia ważnych rozmów przyczyniających się do przełamywania trudności występujących w branży budownictwa zrównoważonego. Jak co roku, warto poznać najaktualniejsze możliwości i światowe trendy.

źródło i zdjęcie: future4build.com