Architekci na Future 4 Build

Dodano: poniedziałek, 17 października 2011 08:01

W dniach 17 - 18 października odbywa się w Warszawie, w Hotelu Mariott, Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Future 4 Build. W ramach otwartej dla zwiedzających Expo Areny zorganizowana została Strefa Prezentacji Architektów. Wstęp na Expo Arenę jest bezpłatny.

Produkty i technologie zaprezentuje 23 wystawców. Architekci na Future 4 Build przedstawią 6 makiet budynków zaprojektowanych według zasad zrównoważonego budownictwa.

Zaprojektowany przez Grotte Art budynek biurowy firmy Schindler ma wykorzystywać naturalne sposoby wentylowania, ogrzewania i chłodzenia wnętrz. Z kolei firma LHI Sp. z o.o. przedstawi projekt "Chmielna 25". To wizja biurowca klasy A z funkcją handlową. Projekt uwzględnia nowoczesne rozwiązania m. in. obniżające zużycie wody i energii.

Biurowiec firmy SchindlerPracownia WWAA zaprezentuje model polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju. To bryła o interesujących rozwiązaniach geometrycznych z wieloma skośnymi płaszczyznami. Natomiast projekt o nazwie "Samsung Green Tomorrow" przedstawi Samsung Electronics. Projektem tym firma chciała ustanowić standard obiektu harmonizującego na naturą. Nowoczesne technologie miały zapewnić autonomiczność energetyczną przy minimalnym oddziaływaniu na środowisko.

Elewacja Centrum Biurowego Wola Center inspirowana była strukturą kryształu. Projekt zaprezentuje pracownia Kuryłowicz&Associates. Efektowne fasady wychodzące na wewnętrzny dziedziniec są całkowicie przeszklone natomiast elewacje zewnętrzne mają charakter bardziej zamkniętych, co uzyskano przez mniejszą ilość przeszkleń i mniejszą powierzchnię okien.

Pracownia Architektoniczna PRC Architekci prezentować będzie makietę Eurocentrum Beta Gamma Delta Office Complex. Jest to największy obecnie budynek biurowy o charakterze zrównoważonym, projektowany w Polsce. Założeniem kluczowym projektu było stworzenie zrównoważonego budynku o jak najmniejszym wpływie na środowisko. Obiekt ma zapewniać wysoką jakość środowiska pracy.

Architekci na Future 4 Build prezentują swoje modele 17 i 18 października 2011 r. w Hotelu Mariott na I piętrze, w godzinach 10.00 - 17.00.

źródło i zdjęcia: future4build.com