Otwarcie targów RENEXPO® Poland

Dodano: piątek, 28 października 2011 12:52

W środę 26 października 2011 r. rozpoczęła się premierowa edycja targów RENEXPO® Poland. Podczas ceremonii otwarcia wystąpił szef Grupy REECO, Johann Georg Röhm.

Otwarcie targów RENEXPO® Poland można podsumować jako sukces. Sektor odnawialnych źródeł energii zyskał wartościową, międzynarodową imprezę. Johann Georg Röhm przedstawił historię Grupy REECO oraz targów organizowanych przez nią w wielu krajach europejskich. Podkreślił duży potencjał energetyki odnawialnej w Polsce.

Podczas pierwszego dnia targowego odbyło się Forum Energetyki Odnawialnej 2011. Forum pod hasłem "Biznes i przemysł dla zielonej gospodarki" skoncentrowało się na nowej ustawie o OZE i związanych z nią planach. Tematyka forum przyciągnęła wielu uczestników. Grzegorz Wiśniewski zaprezentował z innymi uczestnikami listę barier dla rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce.

Popularnością cieszył się również Dzień Samorządowca skupiający przedstawicieli środowisk samorządowych. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła, organizowana przy współpracy z dr. Stanisławem Pietruszko, konferencja "Fotowoltaika - Polska na tle krajów sąsiadujących".

Na konferencji reprezentowane były firmy polskie i inwestujące w Polsce przedsiębiorstwa zagraniczne. Omawiano występujące w branży problemy i przedstawiono możliwości ich rozwiązania. Przedstawiono pozytywne przykłady wsparcia fotowoltaiki oraz błędy jakie wystąpiły w niektórych krajach.

W dzień otwarcia targów RENEXPO® Poland przez REECO Poland Sp. z o.o. zorganizowana została też konferencja pod tytułem "Biogaz w Polsce - stan obecny i kierunki rozwoju do 2020". Razem z zaproszonymi autorytetami z branży omówiono duży potencjał biogazownictwa w Polsce, który łączy się jednak z wieloma problemami.

źródło i zdjęcie: renexpo-warsaw.com