Selena SA na konferencji "Future 4 Build"

Dodano: piątek, 04 listopada 2011 11:06

Podczas dwudniowej konferencji "Future 4 Build", promując efektywne energetycznie budownictwo, zaprezentowano programy informacyjne i badawcze. Ważną kwestią okazała się potrzeba ekologicznej edukacji społeczeństwa. Z kolei eksperci z dziedziny urbanistyki zwracali uwagę na szybki rozwój i zwiększenie dostępności proekologicznej architektury.

Międzynarodowa Konferencja "Future 4 Build" odbyła się w dniach 17 - 18 października 2011 r. Omówiono szereg tematów z zakresu zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Poruszono aspekty środowiskowe, ekonomiczne i pokoleniowe. Wskazano działania mogące wpłynąć na wzrost stopy zwrotu z inwestycji w energooszczędne projekty. Znaczna cześć rozmów poświęcona została polityce europejskiej, gdzie unijna dyrektywa dotycząca efektywności energetycznej budynków, będzie oddziaływać na inwestycje w "zielone budownictwo".

Konferencja stała się platformą wymiany informacji, wiedzy i poglądów między profesjonalistami z zakresu budownictwa zrównoważonego. Selena SA na konferencji "Future 4 Build" zaprezentowała praktyczny aspekt zrównoważonego rozwoju. Firma przedstawiła procesy montażowe oraz swoje produkty najnowszej generacji.

Wydarzenie było także okazją do prowadzenia działań wystawienniczych. Prezentacja produktów z bogatej oferty firmy Selena SA była jednym z wielu działań na rzecz propagowania i aktywnego wspierania koncepcji energooszczędnego rozwoju. W Strefie Prezentacji Architektów, w ramach towarzyszącej konferencji wystawy Expo Arena, biura architektoniczne zaprezentowały makiety budynków, zaprojektowanych zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego.

Selena SA na konferencji "Future 4 Build"Selena SA na konferencji "Future 4 Build" zademonstrowała systemy ociepleń z nowoczesnymi poliuretanowymi klejami do styropianu TYTAN EOS oraz zolokrzemowymi produktami najnowszej generacji marki TYTAN EO. Pokazywano też systemy zamocowań, jak kotwy chemiczne z linii TYTAN FIXING oraz piany TYTAN 65 do uszczelnień okien, a także rozwiązania dachów płaskich marki Matizol. Produkty i technologie odpowiadające idei budownictwa energooszczędnego prezentowali też producenci materiałów budowlanych i inni wytwórcy z branży chemii budowlanej.

Na konferencji prelekcje poprowadziło 57 ekspertów i praktyków budowlanych. W spotkaniach wzięło udział 150 uczestników, którzy wspólnie zastanawiali się nad metodami i rozwiązaniami podnoszącymi efektywność zrównoważonego rozwoju. Obecni byli przedstawiciele instytucji rządowych, izb i stowarzyszeń branżowych, architekci, deweloperzy, generalni wykonawcy i instalatorzy.

Najważniejszym i jednocześnie niezwykle pozytywnym wnioskiem płynącym z pierwszej edycji konferencji "Future 4 Build" jest istotny sygnał, że w Polsce budownictwo zrównoważone dąży do szybkiego rozwoju. Selena SA promując budownictwo zrównoważone efektywnie wpisała się w ten widoczny trend.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Selena SA, która znajduje się tutaj.

źródło: Selena SA
zdjęcia: future4build.com

Firma Selena SA