W Krakowie rozpoczyna się PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala

Dodano: wtorek, 15 listopada 2011 13:01

15 listopada 2011 r. to pierwszy dzień organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego wydarzenia Green Building Symposium, Expo & Gala. W Dniu Międzynarodowym w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie USGBC LEED Professional Meet and Greet.

PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala w Krakowie jest jedyną w Polsce konferencją, na której nowości z zakresu zastosowania systemów LEED, BREEAM oraz DGNB i HQE przedstawią bezpośrednio ich twórcy. To również pierwsze w Polsce wydarzenie integrujące z sukcesem od 3 lat polską branżę budowlaną i sektor prywatny z organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowymi i samorządami.

16 listopada podczas uroczystej gali rozdane zostaną doroczne nagrody PLGBC Green Building Awards. Od 16 do 18 listopada wydarzeniu towarzyszyć będą pierwsze w Polsce Targi Budownictwa Zrównoważonego.

Od 16 listopada, podczas 3 kolejnych dni PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala, odbywać się będą prelekcje, wykłady i szkolenia obejmujące  rozwój budownictwa zrównoważonego oraz spotkania networkingowe. Omawiane będą unijne przepisy związane z ekologicznym budownictwem i emisją CO2 oraz rzeczywiste rozwiązania i przykłady projektów krajowych i zagranicznych. Przeprowadzone zostaną również treningi dotyczące oceny wielokryterialnej budynków.

Na dzień 18 listopada przewidziane jest przeprowadzenie interesujących szkoleń dotyczących zastosowania systemów certyfikacji LEED i BREEAM w Polsce. Na polskim rynku niewielu profesjonalistów może się poszczycić posiadaniem odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia nabytego przy dokonywaniu certyfikacji. Kursy poprowadzą liderzy polskiego rynku z firm VvS | Architects & Consultants, WSP Enviro, Grontmij, Effective PR, Goodbrand, WPIP, UBM Polska, Strabag oraz CFE.

Established Member of the World Green Building CouncilPolskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego organizujące w Krakowie Green Building Symposium, Expo & Gala jest jedyną w Polsce organizacją będącą członkiem WorldGBC na najwyższym, czwartym poziomie członkostwa. Najwyższy poziom członkostwa mają w Europie nieliczne organizacje.

źródło i zdjęcia: plgbc.org