ROCKWOOL ekspertem w zakresie domów pasywnych i energooszczędnych

Dodano: wtorek, 24 stycznia 2012 15:02

W czwartek 26 stycznia 2012 r. rozpoczyna się III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego odbywające się w ramach targów Budma 2012. Przedstawiciele firmy ROCKWOOL wezmą w nim udział w roli ekspertów z dziedziny efektywnego wykorzystywania energii.

Pierwsza sesja forum rozpocznie się o godzinie 10. Uczestnicy podejmą próbę wskazania rozwiązań dla ekonomicznych, środowiskowych i energetycznych problemów, spotykanych w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Zebrani zastanowią się również nad wyborem optymalnych materiałów, które posłużą do wdrażania nowych rozwiązań.

W dniach 24 - 27 stycznia 2012 r. w Poznaniu odbywa się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA. Tegoroczna impreza zdominowana będzie przez tematy związane z nowoczesnymi technologiami i efektywnym wydatkowaniem energii. Organizowane dyskusje prowadzić będą zagraniczni i krajowi specjaliści oraz branżowi eksperci.

Firma ROCKWOOL jako ekspert w zakresie domów pasywnych i energooszczędnych wystąpi w piątkowej części forum. Sytuację budownictwa w Polsce oraz stan energetyczny budynków przedstawi reprezentant firmy, Piotr Pawlak.

Analiza, którą zaprezentuje ekspert ROCKWOOL opiera się na danych z systemu BuildDesk, czyli ponad 70 tys. budynków certyfikowanych w latach 2009 - 2011.

Omówienie sytuacji wyjściowej i kierunków zmian zachodzących w budownictwie będzie wstępem do ukazania ekonomicznego kontekstu efektywnych energetycznie rozwiązań. Przedstawiony zostanie budynek optymalny, w którym rozwiązania dobrano ze względu na kryterium poprawy efektywności energetycznej obiektu oraz z uwzględnieniem kosztów samego rozwiązania oraz późniejszej eksploatacji budynku.

III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego odbywać się będzie w pawilonie numer 15, sali 1.FG. Pierwsza sesja odbędzie się 26 stycznia od godziny 10 do 14.30, natomiast sesja druga - w tych samych godzinach, 27 stycznia.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy ROCKWOOL, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: ROCKWOOL

Firma ROCKWOOL