SILKA YTONG na targach SIBEX

Dodano: środa, 22 lutego 2012 14:08

W sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia 24 lutego 2012 r. rozpoczynają się V Targi Budowlane SIBEX 2012. Region Sosnowca wykazał w ciągu ostatniego roku ożywienie w budownictwie jednorodzinnym. SILKA YTONG zaprasza na targowe stoisko.

W podregionie sosnowieckim w ciągu 9 miesięcy 2011 r. inwestorzy indywidualni oddali do użytku 534 domy jednorodzinne. W czasie 11 miesięcy ubiegłego roku rozpoczęto budowę 987 domów jednorodzinnych i wydano aż 1226 pozwoleń na budowę. Analiza wykonana przez firmę Xella Polska w oparciu o dane GUS potwierdza wysoki potencjał regionu sosnowieckiego.

Inwestycji indywidualnych jest znacznie więcej niż przedsięwzięć deweloperskich. Ich udział w łącznej liczbie oddanych do użytku mieszkań w ciągu 9 miesięcy ub.r. stanowił aż 80%. Liczba rozpoczętych nowych realizacji wzrosła w ciągu 11 miesięcy 2011 r. o 17,6% w porównaniu z takim samym okresem roku 2010.

Ciepły dom - fot. SILKA YTONG"Jeszcze bardziej optymistyczne dane dotyczą liczby wydanych pozwoleń na budowę nowych domów jednorodzinnych w tym regionie. W ciągu 11 miesięcy ubiegłego roku inwestorzy indywidualni uzyskali aż o 25,2 proc więcej pozwoleń na budowę nowych domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie poprzedzającego roku", mówi Anna Waszczuk, analityk producenta materiałów SILKA i YTONG.

Zauważalna jest również zmiana w sposobie budowania i podejmowania decyzji o tym jaki materiał wybrać na ściany. Na Śląsku następuje także wzrost świadomości ekologicznej inwestorów, co wpływa na wybór budowlanej technologii.

"Od kilku lat obserwuję zdecydowany wzrost udziału betonu komórkowego i silikatów kosztem materiałów ceramicznych. Jest to spowodowane łatwością wykonania i lepszą izolacyjnością termiczną ścian wzniesionych w tych materiałach. Tendencja ta dotyczy zarówno ścian jedno-, jak i dwuwarstwowych", mówi Piotr Leks, właściciel firmy Kompletny Dach, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

"Stosowanie energooszczędnych materiałów będzie już niedługo standardem w budownictwie. Sprzyja temu przede wszystkim wzrastająca świadomość ekologiczna, ale także chęć obniżenia wydatków na energię", dodaje Piotr Leks.

Dobra koniunktura w podregionie sosnowieckim powoduje, że na targach SIBEX wielu czołowych producentów zaprezentuje nowoczesne technologie budowlane. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku 31 w sektorze stolarki budowlanej. Eksperci będą służyć specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA YTONG i YTONG MULTIPOR.

Instruktorzy SILKA YTONG na targach SIBEX podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy domu przyjaznego mieszkańcom.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Xella Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Xella.pl