"Ocieplenie od wewnątrz" - konferencje dla zarządzających nieruchomościami

Dodano: piątek, 02 marca 2012 08:58

Zarówno na osiedlach z wielkiej płyty, jak i w starych kamienicach, występują sytuacje, kiedy nie jest możliwe ocieplenie budynku od zewnątrz. Cykl konferencji firmy Xella przedstawi jak można poprawić izolację cieplną budynku z zachowaniem oryginalnego wyglądu fasady.

W marcu 2012 r. firma Xella Polska organizuje w różnych miastach serię bezpłatnych spotkań dla zarządców nieruchomości, które będą poświęcone metodom poprawy termoizolacji obiektów budowlanych bez ingerencji w fasadę. Dotyczy to budynków o dużej wartości historycznej i architektonicznej oraz sytuacji ograniczenia praw własności. Ocieplenie od wewnątrz uniezależnia też lokatorów od zgody wszystkich mieszkańców na ocieplenie budynku.

Konferencja dla zarządzających nieruchomościami, która odbyła się w październiku 2011 r. w Warszawie zgromadziła ponad 60 osób. Chęć uczestnictwa w najbliższej konferencji, zaplanowanej na 6 marca br. w Krakowie, zgłosiło już prawie 100 osób.

"Zainteresowanie wśród zarządców nieruchomości tematyką ocieplenia od wewnątrz zachęciło nas do zorganizowania konferencji w kolejnych miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. Poznawanie możliwości dotyczących prawidłowej izolacji termicznej budynku, w przypadku gdy elewacja zewnętrzna nie może ulec zmianie, jest ważnym i aktualnym tematem", mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG.

Paleta YTONG multipor - fot. SILKA YTONG - Xella PolskaW programie konferencji "Ocieplenie od wewnątrz" znajdą się zagadnienia dotyczące fizyki budowli oraz szczegółowej analizy zjawisk zachodzących w przegrodach. Zaprezentowane zostaną także systemy ocieplania od wewnątrz ze szczególnym uwzględnieniem mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Są to elementy z autoklawizowanego betonu komórkowego, charakteryzujące się niepalnością (klasa ognioodporności A1), bardzo dobrą paroprzepuszczalnością oraz wysoką izolacyjnością termiczną. Zastosowanie płyt YTONG MULTIPOR obniża straty ciepła budynku oraz reguluje wilgotność pomieszczeń. Jest to materiał wytwarzany wyłącznie z naturalnych surowców: wapna, piasku i wody.

Przez uczestnictwo w spotkaniu realizowane są 4 godzin obowiązkowego doskonalenia zawodowego wymaganego przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w konferencji.

W bezpłatnych spotkaniach przewidziano ograniczoną liczbę miejsc. Decydująca jest kolejność zgłoszeń, których można dokonać w serwisie internetowym organizatora na stronie służącej rejestracji: www.budowane.pl/konferencja-zarzadcy.

Terminy i lokalizacje konferencji dla zarządzających nieruchomościami "Ocieplenie od wewnątrz":

  • 6 marca (wtorek), Kraków, Hotel Qubus, ul. Nadwiślańska 6;
  • 19 marca (poniedziałek), Poznań, Centrum Konferencyjne Adam's, ul. Matejki 62;
  • 23 marca (piątek), Wrocław, Centrum Konferencyjne WPP, ul. Fabryczna 10;
  • 26 marca (poniedziałek), Łódź, Centrum Biznesowe SYNERGIA, ul. Wólczańska 128/134;
  • 29 marca (czwartek), Gdańsk, Hotel Qubus, ul. Chmielna 47-52.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Xella Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Xella.pl