Zbliżają się Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF Szczecin

Dodano: wtorek, 13 marca 2012 14:57

W dniach 16-18 marca 2012 r. odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich 21. Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN. Targi te od lat postrzegane są jako największe wydarzenie gospodarcze na Pomorzu Zachodnim. Dają możliwość poznania w jednym miejscu i czasie nowych technologii, materiałów i rozwiązań budowlanych.

Rozpoczynające się za kilka dni wydarzenie z pewnością zainteresuje budowlane firmy wykonawcze oraz inwestorów planujących budowę domu. Równolegle z Międzynarodowymi Targami Budowlanymi BUD-GRYF SZCZECIN odbędą się 2. Targi Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oraz 16. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA. Wszystkie te handlowo-wystawiennicze imprezy są licznie odwiedzane przez architektów, deweloperów i inwestorów indywidualnych oraz pozostałych reprezentantów branży. Gromadzą corocznie ponad 250 firm polskich i zagranicznych.

Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF Szczecin dają możliwość poznania w jednym miejscu i czasie nowych technologii, materiałów i rozwiązań budowlanych. Organizowane równolegle targi ENERGIA prezentują technologie pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, możliwości finansowania oraz sposoby magazynowania i oszczędzania energii.

Podczas targów wystawcy zaprezentują między innymi materiały budowlane, takie jak elementy prefabrykowane, cegły i pustaki ścienne, produkty chemii budowlanej, jak na przykład kleje i uszczelniacze czy piany montażowe, produkty z branży stolarki okiennej, maszyny i urządzenia do produkcji materiałów budowlanych oraz szeroki zakres usług.

Targi dają możliwość porozmawiania z ekspertami, zadania im pytań, co jest szczególnie cenne gdy budujemy, remontujemy lub zamierzamy budować dom. Dla wielu są miejscem zawierania kontaktów biznesowych, dających początek nowym projektom i inwestycjom.

W ramach 21. Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF odbędzie się szereg imprez towarzyszących. We współpracy z ośrodkiem Enterprise Europe Network, który działa przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego SCP, zorganizowana będzie międzynarodowa giełda kooperacyjna. Są to biznesowe spotkania, sprzyjające pozyskiwaniu nowych kontrahentów i kooperantów. W 2011 r. 70 firm przeprowadziło łącznie 180 rozmów. Była to największa giełda kooperacyjna branży budowlanej i energetycznej, jaką do tej pory zorganizowano na Pomorzu Zachodnim.

W hali głównej Międzynarodowych Targów Szczecińskich zbudowany zostanie fragment domu niskoenergetycznego. W ten sposób zaprezentowane będą najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne służące temu, by wznoszony dom był podczas eksploatacji budynkiem energooszczędnym.

W pierwszym dniu targów, 16 marca, prowadzona będzie Akademia Murowania SILKA YTONG dla uczniów szkół zawodowych i techników. Odbędzie się także seminarium "Inwestuj w wiedzę. Szkolenia dla nauczycieli zawodu". Udział w szkoleniu będzie miał charakter teoretyczny i praktyczny. Na modelowym dachu zostaną przedstawione najlepsze rozwiązania w zakresie pokryć i wentylacji.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu targów znajdują się w internetowym serwisie organizatora: mts.pl.

źródło i zdjęcie: mts.pl