Prezentacje na Targach Budowlanych BUD-GRYF SZCZECIN 2012

Dodano: piątek, 23 marca 2012 12:47

Program targów opracowano z myślą o wszystkich grupach zawodowych branży budowlanej i energetycznej, poczynając od uczniów szkół zawodowych i techników, po architektów i inwestorów. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły licznych zainteresowanych i niewątpliwie poszerzyły ich wiedzę.

W trzech halach targowych o łącznej powierzchni wystawienniczej 6,5 tys. m² zwiedzający mogli obejrzeć szeroką ofertę materiałów i technologii z branży budowlanej i energetycznej. Od obecnych na stoiskach ekspertów można było uzyskać porady i informacje.

W Targach Budowlanych BUD-GRYF SZCZECIN udział wzięło 220 wystawców z kraju i zagranicy oraz około 6 tys. zwiedzających. W ciągu trzech targowych dni prezentowano produkty i technologie oraz prowadzono branżowe spotkania, służące wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów handlowych.

Przekrój domu niskoenergetycznego - BUD-GRYF 2012W trakcie 5. konferencji naukowo-technicznej zatytułowanej "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu" oraz konferencji "Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i zastosowanie materiałów zmiennofazowych" prelegenci przedstawili zagadnienia akumulacyjności cieplnej, budownictwa energooszczędnego oraz możliwości na rynku odnawialnych źródeł energii.

W hali targowej powstała prezentacja "Przekrój domu niskoenergetycznego". Dom zaprojektowany przez architekta Tomasza Kuczyńskiego z firmy Future Hause został zbudowany przez firmę Fran-Gut. Potrzebne materiały budowlane udostępniły 24 firmy. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający mogli obejrzeć poszczególne elementy konstrukcyjne. Była również możliwość zasięgnięcia porad ekspertów z firm uczestniczących w projekcie.

Akademia Murowania SILKA YTONG - BUD-GRYF 2012Firma Xella Polska przygotowała szkoleniowy program dla uczniów w ramach Akademii Murowania SILKA YTONG. Z kolei wydawca miesięcznika "Dachy" zorganizował dla nauczycieli zawodu teoretyczno-praktyczne seminarium w zakresie pokryć oraz wentylacji dachowych.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego SCP zorganizował po raz czwarty międzynarodową giełdę kooperacyjną. 50 firm z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii odbyło łącznie 120 rozmów.

W dniu rozpoczynającym Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN ogłoszono wyniki konkursów "Wyróżniony Wyrób" oraz "Godło Złoty Kask". Medale "Wyróżniony Wyrób" otrzymały firmy:

 • FHU M&M Mariusz Mańkowski za zbiornik paliwa Fuelmaster z terminalem XTRACK,
 • KONBET Sp. z o.o. za kształtkę wieńcową TERMOBET,
 • LAKMA SAT Sp. z o.o. za tynk kwarcowy Francesco Guardi Collezione,
 • Energy Flow Sp. z o.o. za system zaoszczędzonej energii o pasywnym współczynniku przenikania ciepła 0,1 W/m²K.

Wśród branżowych nowości wystawcy szczególnie polecali następujące produkty:

 • POLYTECH MP - ciepła zaprawa murarska,
 • POLYTECH THERM - ciepły tynk,
 • POLYTECH 20/80 - lekka zaprawa wyrównująco-izolacyjna (styrobeton),
 • IZOCER - system dociepleń - materiały termoizolacyjne na bazie perlitu ekspandowanego,
 • TERMOBET - kształtka wieńcowa,
 • farby fotokatalityczne Titanium IN, Titanium FA, Titanium LX, Titanium DR,
 • UNI-FU - komin uniwersalny,
 • Blower Door - test szczelności budynków,
 • Drzwi zewnętrzne THERMO PORTAL do domów pasywnych i niskoenergetycznych,
 • NATEA - pompa ciepła,
 • prototyp elektrowni na biomasę.

Za blochodachówkę modułową Finnera wyróżniono firmę Ruukki Polska Sp. z o.o., firmę Svenska Livsrum Polska Sp. z o.o. za kamienne bloczki budowlane oraz firmę Galmet Sp. z o.o. za multiwalentny zbiornik z 3 wężownicami.

"Godło Złoty Kask" otrzymała firma LAKMA SAT Sp. z o.o. za system natryskowy LAKMA TERM i innowacyjne rozwiązanie technologii nanoszenia.

źródło i zdjęcia: mts.pl