Szlakiem szklanej architektury

Dodano: czwartek, 05 listopada 2015 15:59

Marki Saint-Gobain Glass i Glassolutions zaprosiły na spotkanie przedstawicieli mediów. Na trasie podróży szlakiem szklanej architektury znalazło się, m.in. lotnisko Kraków-Balice, Stadion Cracovii oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Saint-Gobain Glass oraz Glassolutions, to marki należące do Grupy Saint-Gobain, oferujące szkło płaskie do zastosowań budowlanych. Tegoroczne obchody 350-lecia Grupy to nie tylko doskonała okazja do prezentacji bogatej oferty produktów, ale przede wszystkim pokazania bogatej gamy zastosowań szkła oraz korzyści dla użytkowników. Zdobyte przez dziesięciolecia doświadczenie pozwala na wyznaczanie nowoczesnych trendów i tworzenie niezwykłych miejsc użyteczności publicznej oraz prywatnej. Dzięki temu użytkownicy otrzymują efektowne i funkcjonalne rozwiązania fasad, okien czy balustrad, a także atrakcyjne aranżacje wnętrz z wykorzystaniem szkła.

Naszym celem było pokazanie szkła w różnych obiektach referencyjnych, tak aby Goście mogli osobiście doświadczyć komfortu i korzyści płynących z produktów marki Saint-Gobain. Korzystając z otwarcia nowego terminalu lotniska Kraków-Balice, postanowiliśmy zabrać uczestników w podróż po krakowskich obiektach, takich jak Stadion Cracovii, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Hotel Stary oraz Podziemia Rynku. Różnorodność zastosowań szkła Saint-Gobain realizuje nasze ambicje tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla małej i dużej architektury, z myślą o pełnym komforcie użytkowników, w połączeniu z nowoczesnym kształtowaniem przestrzeni - idealnym dla odpoczynku, biznesu oraz rozrywki - mówi Piotr Komala, Dyrektor Marketingu i Innowacji w firmie Saint-Gobain Glass Polska.

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

Zaprezentowane w Krakowie obiekty referencyjne to budynki wymagające, odwiedzane przez setki gości, w których komfort i bezpieczeństwo użytkowników odgrywają najważniejszą rolę. W poszczególnych projektach zawarto nie tylko funkcjonalność oraz wygodę, ale także wyjątkowy efekt wizualny. Przykładowo budynek Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w subtelny sposób połączył stare z nowym. Zabytkowe hale fabryczne i surowe cegły podkreślono mieszanką betonu oraz szkła, tworząc spójną i elegancką całość.

Wierzę, że dzięki sztuce jesteśmy w stanie odmienić zaniedbane części miast. Modyfikacja starych obiektów, takich jak fabryki i hale, daje ogromne możliwości architektoniczne. Należy jednak uszanować poprzedni projekt, uzupełnić go o wyrafinowany detal oraz zastosować nowoczesne rozwiązania i materiały - jak np. stal czy szkło. Tego typu zmiany mają szansę nadać świetność zapomnianym dzielnicom oraz przywrócić je do życia. - mówi włoski architekt Claudio Nardi, twórca projektu Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

źródło: materiały prasowe Saint-Gobain